خروج ۸۵۰ هزار زائر از مرزهای خوزستان

رضا نجاتی مدیرکل انتظامی و مرزی استانداری خوزستان ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: در کشور ایران در بحث اسکان، غذا و حمل ونقل زائران هیچ مشکلی وجود ندارد و تنها مشکل موجود، در کشور عراق بود که به علت حجم بالای زائران، امکانات این کشور پاسخگوی نیاز جمعیت نبود.

وی افزود: با هماهنگی‌هایی که به منظور حل مشکلات و افزایش امکانات متناسب با نیاز زائران با کشور عراق صورت گرفت، حل برخی از مشکلات و فراهم کردن امکانات لازم را کشور عراق تقبل کرد و به منظور رفع بخشی از مشکلات و فراهم آوردن امکانات مورد نیاز و لازم، کشور ایران پای کار آمد و مواد غذایی و آب آشامیدنی به کشور عراق ارسال کرد.

نجاتی تصریح کرد: در صورت اعلام نیاز و تقاضای کشور عراق به امکانات بیشتر برای خدمت رسانی بهتر به زائران، آماده فرستادن امکانات مانند موادغذایی، آب آشامیدنی و … هستیم.

مدیرکل انتظامی و مرزی استانداری خوزستان عنوان کرد: وضعیت حمل و نقل زائران با اعزام تعدادی اتوبوس از ایران به کشور عراق بهتر شده است.

وی گفت: حجم زائران بالا ولی تردد روان است و تا امروز بیش از ۸۵۰ هزار نفر از دو مرز شلمچه و چذابه خارج شده اند که از این تعداد، ۴۵ هزار نفر مربوط به خروج زائران اتباع خارجی می‌شود.

انتهای پیام/م

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *