برنامه‌ای برای بر هم زدن تقسیمات استانی نداریم/ فعالیت ۲۰۸ حوزه انتخابات در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، جمال عرف عصر امروز در نشست با معتمدین و نخبگان خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: معانت سیاسی کشور متولی امر سیاست داخلی کشور است و کمیسیون کارگری، دانشجویی و احزاب را راهبری می‌کند.

وی بر لزوم انتخابات سالم و بدون شائبه و تخلف تأکید و عنوان کرد: باید انتخابات در فضای امن برگزار شود و تلاش خواهیم کرد این مسیر را با قوت دنبال کنیم.

معاون سیاسی وزیر و رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه برای تمامی افرادی که با بحث انتخابات و صندوق سر و کار دارند جلسات آموزشی برگزار و بعد از پایان هر دوره آزمون می‌گیریم، عنوان کرد: تاکنون چهار دوره آموزشی برگزار شده و این هفته پنجمین دوره آموزشی برگزار می‌شود که حدود دو هزار نفر از فرمانداران، بخشداران و عناصر ستاد انتخابات در آن شرکت می‌کنند.

فعالیت ۲۰۸ حوزه انتخابات در کشور

عرف از فعالیت ۲۰۸ حوزه انتخابات در کشور خبر داد و بیان داشت: با حضور در استان‌ها با همکاری استانداران و فرمانداران در حال بررسی و ارزیابی تعداد شعب و عوامل اجرایی برای انتخابات پیش‌رو در هر استان هستیم.

وی با یادآوری اینکه برگزاری انتخابات الکترونیک و استفاده از فناوری‌های نوین جزء تکالیفی است که در سیاست‌های کلی انتخابات به دولت ابلاغ شده، خاطرنشان کرد: در حال گفت‌وگو با شورای نگهبان هستیم تا بتوانیم در تعداد قابل توجهی از حوزه‌ها، انتخابات الکترونیک را برگزار کنیم.

برای کارخانه هپکو باید زودتر تصمیم‌گیری می‌شد!

معاون سیاسی وزیرکشور پیگیری مسائل کارگران را یکی از اقدامات کمیسیون کارگری ذکر و با اشاره به وضعیت اتفاق افتاده برای کارخانه هپکو بیان داشت: باید قبل از حادثه تصمیم گرفته می‌شد تا شاهد این اتفاقات در کشور نباشیم.

وی با تأکید بر اینکه اگر کندی در مسیر رسیدگی به امور کارگران نبود لازم به این اعتراضات هم نبود، مطرح کرد: در وزارت کشور دو سند بالادستی داریم که شامل سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی  رهبری و قانون انتخابات است.

معاون سیاسی وزیر و رئیس ستاد انتخابات کشور از فعالیت ۱۱۶ حزب در کشور خبر داد و با اعلام اینکه از این تعداد ۸۲ حزب ملی و مابقی استانی هستند، تبیین کرد: مسؤولیت تقویت احزاب بر عهده وزارت کشور است.

عرف با اعلام اینکه بخش‌نامه منشور گفتگوی سیاسی در اسفندماه سال ۹۶ به همه استان‌ها ابلاغ شده بنابراین باید خانه احزاب در استان‌ها تشکیل و فعال شود، مطرح کرد: باید در خانه احزاب توسعه سیاسی و اجتماعی استان و کشور دنبال شود نه بحث‌ها مخل توسعه.

شکل‌گیری ۱۷ خانه احزاب در استان‌ها

وی از شکل‌گیری ۱۷ خانه احزاب در استان‌ها خبر داد و تأکید کرد: وحدت و انسجام ملی کشور را نجات خواهد داد و کار حزبی نیز باید جهت آن ایجاد و تقویت این مهم باشد.

معاون سیاسی وزیر و رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به مشارکت مردم استان خراسان‌جنوبی در انتخابات، عنوان کرد: خوشبختانه سطح مشارکت این استان در انتخابات بالاتر از میانگین کشوری است و انتظار داریم مردم استان در انتخابات اسفندماه نیز مشارکت بالایی داشته باشند.

عرف به سیاست‌ها و تدابیر وزارت کشور پیرامون انتخابات در پیش‌رو، بیان داشت: در وزارت کشور تلاش می‌شود انتخاباتی قانون‌مدار و بی‌طرف برگزار و بستر لازم برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات فراهم شود.

برنامه‌ای برای تغییر «معتمدیان» و ایجاد استان جدید نداریم

وی اشاره‌ای به دغدغه برخی از افراد مبنی بر تغییر استاندار خراسان‌جنوبی کرد و صراحتا اعلام داد: هیچ برنامه‌ای برای تغییر استاندار نداریم و «معتمدیان» تا سال ۱۴۰۰ این مسؤولیت را در استان خراسان‌جنوبی برعهده خواهد داشت.

معاون سیاسی وزیر و رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به تقسیمات کشوری در استان خراسان‌جنوبی، مطرح کرد: در خراسان‌جنوبی هیچ برنامه‌ای در خصوص تقسیمات کشوری و برنامه‌ای که تعادل و چارچوب استان را به‌هم بزند نداریم.
 
عرف اضافه کرد: در خصوص بعضی از مباحث که گفته می‌شود قرار است قسمتی از استان‌های کشور جابجا، استانی جدید تأسیس و یا وسعت استانی تضعیف و کاهش یابد را در برنامه نداریم و اینها همه شایعاتی است که مطرح می‌شود.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ج/م

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *