۶۰ میلیارد تسهیلات برای کلزاکاران استان تهران/ هر هکتار؛ ۵ میلیون!

حسن بهنیا مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس درباره شرایط تسهیلات کلزاکاران اظهار کرد: به ازای هر هکتار ۵۰ میلیون ریال تسهیلات سرمایه در گردش از منابع مالی پرداخت می‌شود.

 وی در ادامه افزود: میزان این تسهیلات به اندازه ۱۲ هزار هکتار چیزی بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال بوده و هیچ محدودیتی برای آن نیست و در جلسه شورای مدیران خواسته شده که کلزاکاران برای دریافت تسهیلات به بانک‌های هر منطقه معرفی شود.

 بهینا به آماده بودن بستر برای تولید کلزا اشاره و عنوان کرد: کلزا گیاهی است که به تاریخ کشت حساس بوده و طبق تاریخی که مرکز تحقیقات اعلام می‌کند که کشت انجام می‌شود و از اول شهریور تمام نهاده ها (کود و بذر) در استان آماده است.

 مدیریت زراعت جهاد کشاورزی استان تهران درباره میزان تولید گلزار بیان داشت: در سال جاری مقدار ۲۲۵۰ تن گیاه کلزا کشت شد که نسبت به ۱۶۸۰ تن تولید سال گذشته حدود ۲۵ درصد رشد داشته است.

 وی درباره دلایل تولید گیاه کلزا تصریح کرد: کشور به دانه‌های روغنی نیاز دارد که بخش عمده آن وارداتی بوده و همچنین برای پایداری دیگر محصولات کلزا گیاه بسیار خوبی برای تناوب با گندم وجو دارد.

 بهینا درباره خرید کلزا خاطرنشان کرد: در سنوات گذشته خرید این محصول با مشکلاتی مواجه بوده ولی اکنون تمامی مراکز وسیلوهایی که گندم را جمع‌آوری می‌کنند کلزا را نیز دریافت می کنند.

انتهای پیام/پ/م/الف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *