اختصاص ۱۲۵ میلیارد تومان برای ایمن‌سازی جاده‌های مسیر اربعین امسال

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، مهدی جمالی‌نژاد پیش از ظهر امروز در  پنجاه و هفتمین جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان کرمانشاه که در سالن جلسات تدبیر استانداری برگزار شد، اظهار داشت: استان کرمانشاه دارای جاذبه‌های طبیعی بسیار و محل تردد عتبات عالیات است، باید در راستای ایمن‌سازی جاده‌های استان اقدامات لازم انجام شود و برای کاهش تلفات جاده‌های درون شهری و برون شهری برنامه‌های مدونی تدوین شود.

معاون عمرانی وزیر کشور تاکید کرد: ۶۰ درصد تلفات جاده‌ای پس از انتقال مصدمان اتفاق می‌افتد، که برای آن باید راه چاره مناسب داشت، بزرگراه‌ها باید از نظر هوشمند و بی‌خطرسازی به روزرسانی شود.

وی تاکید کرد: برای بحث ایمن سازی اربعین ۱۲۵ میلیارد تومان اختصاص یافته که باید همت کنیم تلفات جاده‌ای را به حد‌اقل برسانیم.

*راه‌های مواصلاتی کرمانشاه بسیار قوی‌تر از ایلام است

فرمانده پلیس راه نیز در ادامه، با اشاره به عزم جدی برای کاهش تصادفات در کرمانشاه، گفت: انسان، راه و وسیله نقلیه سه عامل است که در بحث تصادفات دخالت دارد که ۸۰ درصد آن به عامل انسانی برمی‌گردد.

سردار سیدتیمور حسینی  افزود: اثر بخشی پلیس در جاده‌ها بسیار موثر استدر این راستا چند خودرو مناسبت در اختیار استان قرار می‌گیرد.

وی راه‌های مواصلاتی استان کرمانشاه را بسیار قوی‌تر از ایلام و مهران دانست و افزود: امکانات در مرز خسروی ضعیف است و اگر قرار است امسال مرز خسروی برای اربعین باز شود فقط تردد ماشین‌های سبک شخصی امکان دارد و بعد از آماده‌سازی تردد اتوبوس‌ها را هم خواهیم داشت.

کاهش ۸ درصدی تلفات جاده‌ای در کرمانشاه

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه نیز، اظهار داشت: ۲ طرفه شدن جاده‌های اسلام‌آباد به حمیل، بیستون به سنقر،  جوانرود به ثلاث باباجانی و…در دست اقدام است.

سرهنگ محمد حیدری افزود: طی سال گذشته ۱۵ دستگاه دوربین کنترل دستی تهیه شده و ۳۷ کیومتر معابر استان در راستای کاهش تصادفات ایمن‌سازی شده همچنین استان به مرکز پزشکی غرب کشور تبدیل شده که افزایش موتورسیکلت، خودرو و ادوات کشاورزی، فعالیت چهار بازارچه مرزی و تردد تانکرهای حامل سوخت را نیز داشته‌ایم.

وی به پیش‌بینی ۵۱ درصد کاهش تلفات برای امسال اشاره و بیان کرد: امسال هشت درصدی تلفات جاده‌ای نسبت به سال گذشته کاهش یافته که ۵۸ درصد تلفات آقایان و ۲۸ درصد تصادفات مربوط به خودرو پراید است

رئیس پلیس استان بیشترین  تلفات را در جاده کرمانشاه به کامیاران عنوان کرد.

انتهای پیام/پ/ر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *