معضل «خودروهای شوتی» به شورای امنیت ملی کشیده شد

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، سردار خلیل واعظی عصر امروز در نشست خبری با تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه استان بوشهر، اظهار داشت: نظارت همگانی در افزایش رضایت‌مندی جامعه تأثیر به‌سزایی دارد که رسانه مهمترین ابزار این نظارت همگانی به شمار می‌رود.

فرمانده انتظامی استان بوشهر «برداشت غیرمجاز قانونی» و «کلاهبرداری اینترنتی» را دو جرم مهم در فضای مجازی دانست و گفت: در این حوزه کشف جرایم اینترنتی ۹۶ درصد بوده است.

کشف ۳٫۹ تن مواد مخدر

وی در خصوص کشفیات موادمخدر  بیان کرد: در سال جاری سه تن و ۹۲۶ کیلوگرم مواد مخدر کشف شد که در این رابطه ۶ باند عمده مواد مخدر در استان بوشهر متلاشی شده‌اند.

واعظی با بیان اینکه ۳۸ درصد تصادفات منجر به فوت مربوط به موتورسیکلت‌ها است، تصریح کرد: با توجه  به گرمای بالای هوای بوشهر، برخی رانندگان نمی‌توانند از کلاه ایمنی استفاده کنند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با بیان اینکه میزان کشف جرایم جنایی ۱۰۵ درصد بوده است، بیان کرد: در سال جاری هیچ‌گونه جیب‌بری، آدم‌ربایی و سرقت از بانک گزارش نشده است.

افزایش رضایتمندی مردم از پلیس

وی از افزایش رضایتمندی مردم از عملکرد پلیس در استان بوشهر خبر داد و عنوان کرد: انتقادات از عملکرد پلیس که از طریق سامانه ۱۹۷ گزارش می‌شود، ۳۷ درصد کاهش داشته است.

واعظی از توقیف پنج هزار و ۵۷ خودروی سبک شوتی در استان خبر داد و بیان کرد: در خصوص ته‌لنجی و خودروهای شوتی طرح پیشنهادی را به شورای امنیت ملی کشور برای تصویب و حل این مشکل ارایه داده‌ایم اما اینکه انتظار داشته باشیم نیروی انتظامی به تنهایی این مسئله را حل کند، ممکن نیست.

اتصال ایست بازرسی‌ها به سامانه گمرک

فرمانده انتظامی استان بوشهر با بیان اینکه ایست بازرسی‌های استان بویژه شهید صلاحی متصل به سامانه گمرک هستند، گفت: کالاهای موجود در خودروها باید با سامانه گمرک تطبیق داشته باشند.

واعظی با بیان اینکه ۴۸ فقره جرایم اقتصادی در استان گزارش شده است، تصریح کرد: بیشترین میزان فساد اقتصادی در حوزه زمین‌خواری و فرار مالیاتی به ارزش ۱۵۰ میلیارد تومان بوده است که در این ارتباط  ۶۶ نفر دستگیر شده‌اند.

انتهای پیام/ر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *