کشف ۳۴۰۰ تن برنج و حبوبات احتکاری در مشهد و ۲۲ تن رب قاچاق در مه‌ولات

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمدکاظم تقوی گفت: در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و تشدید مبارزه با قاچاق کالا، کارآگاهان پلیس آگاهی استان پس از کسب خبری مبنی بر فعالیت فردی سودجو و دپو مقادیر قابل توجهی برنج و حبوبات فاقد مجوز در یکی از مناطق شهر مشهد، رسیدگی به موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

 فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: تیم‌های تخصصی پلیس با اشراف اطلاعاتی، انبار دپو برنج و حبوبات احتکاری را شناسایی کرده و جهت بررسی صحت و سقم موضوع، با هماهنگی  قضایی و حضور نماینده اداره صنعت و معدن به مکان موردنظر اعزام شدند.

تقوی ادامه داد: ماموران در بازرسی از این مکان ۳ هزار و ۴۳۰ تن برنج و حبوبات فاقد مجوز کشف و در این رابطه یک متهم را نیز دستگیر کردند.

 فرمانده انتظامی خراسان رضوی یادآور شد: کارشناسان ارزش محموله موردنظر را به ۳۳۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند.

 توقیف تریلر حامل بیش از ۲۲ تن رب فله قاچاق در مه‌ولات

جانشین فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: ماموران انتظامی شهرستان مه‌ولات حین کنترل خودروهای عبوری در محور بجستان به مه‌ولات به یک دستگاه تریلر حامل رب فله مشکوک و این خودرو را به‌منظور بررسی بیشتر متوقف کردند.

سرهنگ ابراهیم قربان‌زاده بیان کرد: ماموران پس از هدایت خودرو به مقر انتظامی و در بازرسی از این تریلر مقدار ۲۲ تن و ۷۷۰ کیلوگرم رب فله فاقد مجوز بهداشتی را کشف کردند.

وی افزود: ارزش محموله کشف شده توسط کارشناسان ۲ میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال برآورد شده است، در این زمینه یک متهم دستگیر که پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

انتهای پیام/ ۷۰۰۵۱/خ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *