دروازه‌های تولید به روی سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی باز شود

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، شاهرخ رمضان‌نژاد امشب در نشست خبری در کرمان با اشاره به اینکه در سطح کشور بیش از ۲۵۰ هزار نفر از دانش‌آموختگان در این سازمان عضویت دارند، اظهار داشت: این سازمان به عنوان یک سازمان دانشی وظیفه آن پشتیبانی و حمایت از برنامه‌های کشاورزی، کمک به مهندسی و علمی کردن کشاورزی کشور است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور عنوان کرد: از جمله اهداف سازمان نظام‌ مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کمک به انتقال دانش و فناوری‌های جدید به کشاورزان و بخش کشاورزی است و در این زمینه چهار طرح داریم.

رمضان‌نژاد بیان داشت: اولین طرح، توسعه کاربرد پهبادها در کشاورزی به عنوان یک فناوری جدید، دومین طرح ایجاد بازار مجازی و سومین طرح استفاده از فناوری‌های هوا فضا در کشاورزی است، این فناوری‌ها در سطح کلان با توجه به زیرساخت‌هایی که در کشور توسط وزارت فناوری و اطلاعات فراهم می‌شود، ابزار و امکانی برای بخش کشاورزی به وجود می‌آید که مهندسین کشاورزی بتوانند مدیریت واحدهای کشاورزی را داشته باشند.

وی ادامه داد: چهارمین طرح، هوشمندسازی کشاورزی است و این طرح از جمله پروژه‌هایی است که ما در سازمان نطام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با همکاری فعالین و ذی‌نفعان حوزه‌های کشاورزی، شرکت‌های دانش‌بینیان و وزارتخانه‌های مسئول در حوزه حاکمیتی و زیرساخت‌ها به دنبال اجرایی کردن آن هستیم.

رمضان‌نژاد با اشاره به بحث رونق تولید در حوزه کشاورزی گفت: یکی از اهداف و برنامه‌های ما در سازمان کمک به رونق تولید در حوزه کشاورزی است و چند پیش‌شرط نیاز داریم که شامل بهبود فضای کسب و کار، کمک به راحت‌سازی و روان‌سازی صدور مجوزها و پروانه‌ها در کشاورزی است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور ابراز داشت: به‌عنوان اولین گام در رونق تولید باید دروازه‌ها و درهای تولید را برای سرمایه‌گذاران باز بگذاریم و مجوزها و پروانه‌ها همانند درها و دروازه‌ها برای ورود سرمایه‌گذاران به تولید بخش کشاورزی است.

وی بیان کرد: بخش کشاورزی اگر امروز علمی، مهندسی و اقتصادی دنبال شوند هم سودآور و هم ارزش افزوده بالایی دارند، کشاورزی برای مردم در حال جذاب شدن است به‌طوری که افراد در حرفه‌ها و مشاغل مختلف اکنون علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری و فعالیت در حوزه کشاورزی شده‌اند.

انتهای پیام/۸۰۰۱۸/ق/ر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *