بهره برداری از جاده قدیم تهران- قم با روسازی بتنی/ کاهش ۳۰ درصدی هزینه‌ها

شهداد کاوه معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس درباره عملیات جاده قدیم تهران – قم اظهار کرد: این پروژه تا پایان تابستان سال جاری به بهره برداری می رسد.

وی در ادامه اقزود: این پروژه جزو طرح های اقتصاد مقاومتی استان و جهت کاهش مصرف قیر، به طول ۳۰ کلیومتر توسط ۲ پیمانکار  از طریق اساس سیمانی و بتن غلطکی اجرا می‌شود.

شهداد کاوه درباره ویژگی های استفاده از روسازی های بتنی در پروژه های جاده سازی بیان داشت: با توجه به افزایش قیمت قیر در کشور استفاده از قیر در روسازی‌ها به حداقل رسیده و هزینه پروژه ها کمتر خواهد شد.

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان تهران درهمین رابطه ادامه داد: با توجه به ترافیک بالا در محور جاده قدیم تهران – قم این پروژه صرفه اقتصادی داشته وپس از احداث این باند جدید هزینه های دوره نگهداری کمتر می شود.

وی به کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی هزینه ها دراین نوع پروژها اشاره و عنوان کرد: در روش سنتی معمولا ۲۰ سانت آسفالت ریزی می شود اما در روش بتن غلطکی ضخامت آسفالت مورد استفاده تنها ۶ سانت بوده ، استحکام لایه های زیرین بالا رفته و عمر محور بشتر خواهد بود.

شهداد کاوه درباره زمان پایان این پرژه خاطر نشان کرد: طی بازدید رضا نگهبان مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران باپیگیری مشکلات پیمانکاران و تامین اعتبارات مقرر گردید تا پایان تابستان سال جاری این پروژه به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام/پ/الف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *