پناهیان: همه مشکلات با محبت اهل‌بیت (ع) رفع می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس استان تهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا پناهیان در مراسم هیئت خدام‌الرضا (ع) که به مناسبت دهه کرامت در بقعه شیخ صدوق (ره) برگزار شد، اظهار داشت: در انجام همه کارها باید از مزیت نسبی و امتیازات خاص استفاده کنیم تا بهترین قدرت و موقعیت را پیدا کنیم. 

وی افزود: در عرصه سیاسی با توجه به موقعیت جغرافیای خاصی که داریم، اگر از مزیت‌های نسبی استفاده کنیم نیازی به مذاکره با کشورهای غربی نخواهیم داشت، اما وقتی سیاستمداران ما از عقل و درک درستی برخوردار نباشند، فکر می‌کنند ما به غربی‌ها محتاج هستیم در صورتی که آن‌ها نیازمند ما هستند.

پناهیان با بیان اینکه بسیاری از جوانان کشورهای دیگر عاشق ایران و رهبر معظم انقلاب هستند، گفت: سیاستمداران ما وقتی نمی‌توانند از این مزیت نسبی و امتیازها استفاده کنند به دریوزگی می‌افتند، از این رو، برای مدیریت، برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌هایی خوب در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی باید به مزیت‌های نسبی و امتیازات خاصی که داریم توجه کنیم.

وی با تأکید بر اینکه باید در همه عرصه‌های زندگی به امتیازات خود دقت کنیم، بیان کرد: مهم‌ترین مزیت نسبی ما که باید همه مشکلاتمان را با آن حل کنیم، محبت اهل بیت (ع) است.

استاد حوزه علمیه اضافه کرد: حرم مطهر امام رضا (ع) که در سرزمین ما مستقر شده است، آثار و برکات زیادی دارد که می‌توانیم در حل مشکلات از این برکات استفاده کنیم، چنانکه همه درماندگی‌های ما به خاطر استفاده نکردن از این مزیت مهم است.

پناهیان با بیان اینکه مزیت نسبی ولایت و اهل بیت (ع) قدرت‌آفرین است، افزود: حضرت امام خمینی (ره) از این مزیت استفاده کردند و بزرگ‌ترین انقلاب تاریخ اسلام را رقم زدند؛ همچنین در دوران دفاع مقدس از مزیت نسبی امام حسین (ع) و محبت اهل بیت (ع) استفاده کردیم و در جنگ ۱۰۰ درصد باخته، پیروز شدیم.

وی با اشاره به تروریست‌هایی که سوریه را اشغال کرده بودند، گفت: تروریست‌هایی که مهم‌ترین عامل قاچاق نفت بودند و همه جور سلاح داشتند را با استفاده از مزیت نسبی دختر امیرالمؤمنین (ع) نابود کردیم و سوریه را از آزاد کردیم.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه ما هنوز استفاده از مزیت اهل بیت (ع) را شروع نکرده‌ایم، ادامه داد: ما برای تربیت جوانان خود از محبت اهل بیت (ع) خیلی کم استفاده کرده‌ایم و آن‌طور که باید، از این مزیت برای پرورش و تعالی کودکان و فرزندانمان بهره نبرده‌ایم.

پناهیان تصریح کرد: یکی از ثروتمندترین بنیادهای اقتصادی کشور آستان قدس رضوی است که هیچ بودجه‌ای از دولت دریافت نمی‌کند؛ ضمن آنکه مقداری مالیات هم به دولت پرداخت می‌کند، از این رو، با استفاده از این مزیت می‌توانیم تمام یتیمان و محرومان ایران را تحت سرپرستی حرم امام رضا(ع) قرار دهیم و وام‌های اقتصادی برای راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی به جوانان پرداخت کنیم.

وی با تأکید بر اینکه بسیاری از مشکلات را می‌توانیم با محبت اهل بیت (ع) برطرف کنیم، اضافه کرد: متاسفانه ما کارهای خود را با ولایت و اهل بیت (ع) پیش نمی‌بریم و اندیشمندان از این مزیت‌ها بهره‌برداری نکردند.

انتهای پیام/ر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *