مشارکت گروه‌های جهادی در بازسازی منازل سیل‌زدگان

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، سرهنگ عادل ساری، فرمانده بسیج ناحیه امام علی (ع) اهواز در جلسه شورای جهادی آغاز بازسازی مناطق سیل‌زده، اظهار کرد: هنگامی که سیل ویرانگر متوجه خوزستان شد گروه‌های جهادی پای کار آمدند و توانستیم در بحث پیشگیری از سیل، اقدام به ساخت و ترمیم سیل‌بندها در مناطق مختلف کنیم.

وی افزود: در بحث اسکان، ۴۱۳نفر را در یکی از ورزشگاه‌های خودمان به مدت ۱۷روز اسکان دادیم و بعد از آن ۱۲۰۰ پکیج موادغذایی و بهداشتی را در بین سیل‌زدگان توزیع کردیم.

فرمانده بسیج ناحیه امام علی(ع) در رابطه با مسأله پساسیل عنوان کرد: در حال حاضر وارد فاز جدیدی شدیم که ساخت منازل سیل‌زدگان می‌باشد و در همین راستا بازسازی ۲۰خانه در منطقه بامدژ و روستای حموله به ما واگذار شده است که بازسازی این منازل را بین گروه‌های جهادی تقسیم کرده‌ایم.

وی افزود: هر کدام از این منازل که ساخته می‌شوند ۸۰ متر زیربنا دارند که به صورت کامل ساخته شده و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت، سعی ما بر این است که انشالله علاوه بر کار جهادی، اقدامات فرهنگی و عقیدتی نیز در این مناطق صورت بگیرد.

ساری در رابطه با کیفیت کار جهادی خطاب به گروه‌های جهادی گفت: کار جهادی ما باید پیوست فرهنگی داشته باشد تا پس از اتمام سیل نیز ادامه پیدا کند و موج‌دار باشد؛ اهمیت کار جهادی به اندازه‌ای است که سردار غیب‌پرور برای بازدید میدانی از پروژه‌ها به استان آمده‌اند.

وی افزود: تمام امکانات و اعتبارات در اختیار مسؤولین است و گروه‌های جهادی از روی عشق و علاقه است که پای کار می‌آیند، درخواست من از مسؤولین همان شعار عربی روزهای اولِ سیلِ ” نحن معکم” است و ان‌شاءالله مسؤولین مردم را فراموش نمی‌کنند همانطور که سپاه مردم را فراموش نکرد.

انتهای پیام/ق

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *