آتش‌سوزی در ارتفاعات «کوه سیاه دشتی» مهار شد

جهانگیر دهقانی شامگاه شنبه در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر در رابطه با آخرین وضعیت آتش‌سوزی در ارتفاعات کوه سیاه دشتی اظهار داشت: با تلاش و همت نیروهای امدادی، مردم و مسؤولین، ساعت ۱۸ امروز آتش‌سوزی به طور کامل مهار شد.

سرپرست مدیریت بحران استانداری بوشهر با بیان اینکه بر اساس گزارش‌های اولیه حدود ۱۰۰ هکتار از منابع طبیعی و مراتع شهرستان دشتی در این حادثه در آتش سوخت ، بیان کرد: علت تاخیر در مهار حریق، صعب العبور بودن این مناطق کوهستانی بوده است.

وی با اشاره به عدم پرواز بالگرد در شب گذشته بخاطر عدم دید مناسب در شب،گفت: شب گذشته برای تسریع در مهر آتش، خواستار بالگرد شدیم اما با توجه شرایط امروز، بالگرد نیاز نشد و آتش عصر امروز به طور کامل مهار شد.

دهقانی یادآور شد: امسال با توجه به بارندگی‌ها و افزایش پوشش گیاهی در استان دستورالعمل‌های لازم در خصوص اتفاقات طبیعی مانند آتش سوزی به تمام دستگاه‌های اجرایی اعلام شده و جلسات کارگروه تخصصی هم در این زمینه برگزار شده است تا بتوانیم با آمادگی دستگاه‌ها بحران‌های احتمالی را کنترل کنیم.

وی با اشاره به آتش‌سوزی روز گذشته در اسکله‌های نخل تقی و بندر بوالخیر عنوان کرد: از سال ۹۴ در پی وقوع آتش سوزی‌های متعدد در بنادر استان که خسارات زیادی به دنبال داشت، راهکارهای زیادی اندیشیدیم که مهمترین آن بیمه کردن شناورهای صیادی و سفاری بود.

دهقانی با بیان اینکه اکثر شناورهای صیادی و سفاری بیمه شده‌اند، گفت: شناورهایی که دیروز در نخل تقی و بوالخیر دچار آتش سوزی شدند، بیمه بوده‌اند.

وی با بیان اینکه مالکان باید نیروهای آموزش دیده را به صورت شبانه روزی در شناورهای خود مستقر کنند، ادامه داد: امکانات و تجهیزات و سیستم مانیتورینگ و ماشین آلات آتش نشانی و شناورهای آتش خوار و ناجی نیز در اسکله‌ها مستقر هستند و اگرچه همچنان کمبودها و نواقصاتی وجود دارد اما نسبت به گذشته وضعیت بهتری داریم.

انتهای پیام/م

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *