استنکاف از لایحه خرید خدمات آموزشی روحانی دلیل استعفای بطحایی

جبار کوچکی نژاد عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت در پی استعفای سید محمد بطحایی از وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: وزیر مستعفی آموزش و پرورش از نیروهای معتدل در هیئت دولت بود به گونه ای که افراطیون انتظار داشتند وی در انتصابات خود از تندروهای بیشتری استفاده کند.

وی با بیان اینکه عدم تمکین بطحایی از انتصاب افراطیون موجب تشدید فشارها بر وی می‌شد، افزود: روز به روز مشکلات در وزارتخانه آموزش و پرورش از جمله در مباحث مالی در حال افزایش بود.

نائب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با اشاره به بدهی کلان وزارتخانه آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر آموزش و پرورش بدهی ای با رقم بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومان دارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حجم بالایی از بدهی فرهنگیان پرداخت نشده افزود: برخی از مطالبات فرهنگیان از جمله مطالبات رتبه بندی که از وظایف بطحایی بوده و عمر دولت نیز به پایان می‌رود، پرداخت نشده است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با بیان اینکه وزارت آموزش در اقتصاد درمانده گفت: اقتصاد آموزش و پرورش در دوران تصدی بطحایی همچون امور دیگر بر زمین مانده و مجبور شده وی از ادامه همکاری با دولت استعفا کند.

کوچکی نژاد با اشاره به اقدام مثبت وزیر آموزش و پرورش در دوران وزارت بیان کرد: بطحایی با لایحه روحانی مبنی بر خرید بخشی از خدمات آموزش و پرورش که مغایر با قانون اساسی بود اعتقادی نداشت و این موضوع به چالشی بزرگ در بین وزیر و دولت تبدیل و منجر شد تا دولت با وی همکاری های لازم را نکند.

انتهای پیام/۳۳۸۹/ر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *