تفاوت نرخ ارز درآمد چند برابری عاید بخش گردشگری کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی‌اصغر مونسان پنجشنبه‌شب در کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری  و ستاد اجرایی خدمات سفر استان گفت: همه بخش‌های اقتصادی باید ارزها را در سامانه نیما بیاورند و البته بخش گردشگری نیز با همکاری لازم را با بانک مرکزی انجام داد و توانست بهره خوبی در این بخش ببرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: سال ۹۷ سال خوبی را علی‌رغم مشکلات اقتصادی در بخش گردشگری تجربه کردیم و گردشگری ما پررونق به‌پیش رفت چنانچه درصد اشغال هتل‌ها مطلوب بود و تلاش زیادی نیز برای حمایت از بخش گردشگری انجام شد. 

معاون رئیس‌جمهور اضافه کرد: با توجه به فشارهای اقتصادی و مشکلاتی که احتمالاً آمریکایی‌ها برای کشور در سال آینده ایجاد می‌کنند ، حرکت روبه‌جلو صنعت گردشگری می‌تواند کمک شایانی برای اقتصاد کشور و رونق‌بخش‌های مختلف تولیدی در سال آینده باشد.

مونسان به دو مصوبه خوب مجلس شورای اسلامی اشاره و بیان کرد: قانون تغییر کاربری اراضی جهت استفاده در بخش گردشگری یکی از آن‌ها بود که معافیت‌های خوبی از دولت برای این‌گونه فعالیت‌ها با قانون مذکور اخذ شد که البته باوجود برخی مشکلات با جهاد کشاورزی آئین‌نامه اجرایی آن نیز اخذ به تصویب هیئت دولت رسید، همچنین مجلس شورای اسلامی در مصوبه دیگری در حمایت از صنایع‌دستی به تصویب رساند که در این حوزه می‌تواند به رونق این صنعت کمک کند.

وی به تور گردانی بخش‌های دولتی اشاره کرد و گفت: تور گردانی توسط دستگاه‌های دولتی خلاف قانون است و ازآنجایی‌که تملک واحدهای اقامتی و تور گردانی در خراسان رضوی در قالب زیارت وجود دارد لازم است اقدامات لازم در این خصوص با مساعدت استاندار محترم انجام شود. 

مونسان گفت: رزم حسینی از استانداران خوب کشور در حوزه گردشگری است و فعالیت وی در خراسان رضوی می‌تواند امید ، خیروبرکت را برای گردشگری استان به همراه داشته باشد لذا ایشان را در استفاده از اختیارات خود در استان کاملاً مجاز می‌دانم.

وی بیان کرد: تنها دغدغه ما رعایت ضوابط مربوط به میراث فرهنگی است که با توجه اهمیت بالای آن برای مردم، امیدواریم در خراسان رضوی موردتوجه استاندار محترم قرار گیرد.

ویزای عراق حذف نشده اما پولی از مسافر دریافت نخواهد شد

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: طرح «کارت سفر» باوجود معایب گذشته مجدداً راه‌اندازی شده است و در طرح جدید حمایت از آژانس‌های مسافرتی مدنظر قرارگرفته است و پولی به افراد پرداخت نمی‌شود ، در این راستا بانک گردشگری آمادگی دارد تا برای اعطا تسهیلات به فعالان حوزه گردشگری در قالب این طرح همکاری کند و پیش از تعطیلات در اسفندماه نیز در برخی آژانس‌های مسافرتی کارت سفر به اجرا درآمد.

وی به مسئله صدور ویزای رایگان برای مسافران ایران و عراق اشاره کرد و ادامه داد: ویزا حذف نشده و وجود خواهد داشت اما پولی دو کشور برای آن از مسافر دریافت نمی‌کنند، این موضوع برای خراسان رضوی که سالانه میزبان شمار بالایی از اتباع کشور عراق است می‌تواند بسیار مفید و ثمربخش باشد.

مونسان به تجهیز روستاهای هدف گردشگری در کشور اشاره و بیان کرد: بنیاد مسکن متولی تأمین زیرساخت‌های مربوطه در خصوص روستاهای هدف گردشگری در کشور است و اگر این خدمات در خراسان رضوی صورت نگرفته استاندار محترم باید این موضوع را از بنیاد مسکن پیگیری و مطالبه نماید.

انتهای پیام/ ۷۰۰۴۳

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *