آخرین وضعیت سیلاب در گنبدکاووس/ خطر رفع شده و آب سدها در حال فروکش است

عبدالقدیر کریمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشاره به اینکه وضعیت شهرستان از حالت اضطراری و خطر خارج شده است، اظهار کرد: از صبوری، متانت و همراهی مردم عزیز گنبدکاووس صمیمانه تشکر می‌کنم، اظهار کرد: به لطف خداوند متعال، همت نیروهای امدادی و خدمات رسان خطر و نگرانی نسبت به محدوده شهری گنبدکاووس رفع شده است.

وی با بیان اینکه از ساعت حدود ۱۰ شامگاه سه شنبه حجم ورودی آب به سد گلستان از خروجی آن کمتر شده است، گفت: از دقایقی بعد از آن شاهد فروکش نسبی سطح آب در سد گلستان را شاهد بودیم که بزرگترین خطر برای جاری شدن سیلاب مرتبط با افزایش سرریز شدن آن بود.

فرماندار گنبدکاووس  از موفقیت آمیز بودن عملیات انحراف مسیر آب خروجی از سد نیز با همت نیروهای عملیاتی خبر داد و افزود: بالا آمدن آب در پل چای بوئین و بولوار شادی به طور کامل کنترل شده و پل آخوندآباد نیز با حضور چندین بیل مکانیکی و تاسیسات لازم در حال پاکسازی و فروکش است.

کریمی از ارسال دستگاه‌های لودر، بیل مکانیکی و کامیون برای کمک به پاکسازی مسیر رود و دهانه پل‌ها خبر داد و تصریح کرد: موج جدید بارش‌ها از فردا عصر مجدد آغاز می‌شود که شدت بسیار کمی دارد و نگرانی بابت آن وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه هیچ کمبودی در اقلام اساسی و وسایل امدادی در شهرستان نداریم، اضافه کرد: الحمدالله هیچ خسارت جانی در شهرستان گنبدکاووس گزارش نشده است و در حال برآورد خسارت‌های مالی در سطح شهرستان هستیم.

فرماندار گنبدکاووس از همراهی مردم، رسانه‌ها و دستگاه‌های خدماتی و عنایت ویژه استاندار محترم تشکر کرد و ادامه داد: حضور میدانی استاندار گلستان و هماهنگی با استانداران خراسان شمالی و سمنان برای همکاری و هماهنگی با مسوولان محلی در شرق استان گلستان بسیار کارگشا بود که مهم‌ترین آن رایزنی برای کاهش و قطع حجم ورودی آب از سد شیرین دره و انحراف روان آب‌های خراسان شمالی بود.

کریمی با اشاره به اینکه تمامی مدیران و مسوولان به ویژه اعضای شورای مدیریت بحران شهرستان در مرکز مدیریت بحران و مناطق حادثه دیده استقرار دارند، گفت: به صورت شبانه روزی برای کمک به مردم و مدیریت بحران مشغول خدمتگزاری خواهیم بود و به دعا خیر مردم نیازمند هستیم.

انتهای پیام/۸۳۰۱۴/م

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *