برداشت ۱۰٫۵ میلیون تن گندم در سال جاری زراعی

به گزارش خبرگزاری فارس از نهاوند عباس کشاورز ظهر امروز در آیین کلنگ‌زنی مجتمع صنایع تبدیلی و سردخانه شهرستان نهاوند افزود: سطح زیر کشت گندم امسال در مقایسه با سال گذشته با افزایش دو درصدی مواجه است به طوری که این وضعیت در مزارع بسیار عالی است.

وی گفت: سطح زیر کشت گندم امسال بیش از ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار است که با توجه به بارش‌های جوی خوبی که امسال وجود داشت پیش‌بینی می‌شود از لحاظ تولید گندم‌ برای چندمین سال متوالی خودکفا شده و نیازی به واردات نداشته باشیم.

معاون زراعی وزیر جهاد کشاورزی در ادامه سخنانش افزود: با توجه به نقش صنایع تبدیلی در ایجاد اشتغال و ارزش افزوده برای کشاورزان دولت از ایجاد این صنایع در سطح کشور حمایت می‌کند.

وی از پرداخت بدهی چغندرکاران خبر داد و گفت: با توجه به اینکه کشاورزان استان‌های کرمانشاه و همدان از یک کارخانه چغندر خاص طلب دارند با پیگیری‌های صورت گرفته این کارخانه قول داده تا پایان سال طلب چغندرکاران را پرداخت کند.

کلنگ احداث مجتمع صنایع تبدیلی و سردخانه نهاوند در زمینی به مساحت ۵.۲ هکتار با سرمایه ۸۰۰ میلیارد ریال از محل منابع بخش خصوصی توسط معاون زراعی وزیر جهاد به زمین زده شد .

با بهره‌برداری از این مجتمع که اولین مرکز صنایع تبدیلی و بسته بندی در سطح شهرستان است برای ۴۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/ ۳۱۴۰/ ۲۰/ق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *