فاز نخست آزادراه تهران ـ شمال تیرماه ۹۸ زیر بار ترافیکی می‌رود

به گزارش خبرگزاری فارس از البرز، خسرو ارتقایی معاون امور عمرانی استانداری با حضور در همایش فرصت‌ها و چالش‌های مهندسی البرز که  امروز در پردیس دانشگاه خوارزمی مستقر در کرج برگزارشد،گفت: با هدف کاهش بار ترافیکی در راه‌های استان، فاز نخست آزاد راه تهران – شمال در تیرماه سال ۹۸ زیر بار ترافیکی می‌رود.

معاون امور عمرانی استاندار البرز با بیان این مطلب که ادامه اتوبان همت نیز تا ابتدای جاده چالوس نیز در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد، بیان کرد: تردد بیش از ۴۵ میلیون خودرو در بهمن ماه ۹۷ و عبور بیش از ۳۵ میلیون خودرو از ۲۵ اسفند ۹۶ تا ۱۷ فروردین ماه امسال در راه‌های استان ترافیک سنگینی را به همراه داشته است.

سرپرست فرمانداری کرج با نظر بر این مطلب که این میزان تردد با زیر ساخت‌های ضعیف استان زمینه بروز مشکلات ترافیکی است، تصریح کرد: قطار کرج – هشتگرد از دیگر پروژه ها با هدف کاهش بار ترافیکی در راه های استان البرز است که با راه اندازی این سه پروژه بخشی از مشکلات ترافیکی مرتفع می شود.

ارتقایی افزود: به هرحال برای ترافیک استان با این مُسکن ها تا حدودی چاره اندیشی می شود و در صورتی که نتوانیم شبکه ریلی را در کشور محق کنیم، چالش های ترافیکی در شرق به غرب و بالعکس را در استان شاهد خواهیم بود.

*توسعه البرز نیازمند توجه ویژه متخصصان و صاحبان نظر است*

وی در بخش دیگری از سخنرانی خود گفت: با وجود اینکه چندین شهرک صنعتی خصوصی و دولتی در البرز راه‌اندازی شده است با چالش جدی محدودیت اقلیمی استان مواجه هستیم هرچند این شهرک‌ها به توسعه استان کمک می‌کند. 

معاون امور عمرانی استاندار البرز حجم بارگذاری جمعیتی، صنعتی و شهرسازی در استان البرز را بالا برشمرد و افزود: تراکم بیش از ۵۰۰ نفر در هر کیلومتر در البرز وجود دارد این مهم نیاز مند توجه و اهمیت ویژه متخصصان و مهندسان در کنار توسعه بارگذاری ها به مساله اقلیم و محیط زیست است.

سرپرست فرمانداری کرج بیان کرد: این بارگذاری‌ها شاید از نظر اقتصادی به نفع منطقه باشد اما مغایر با پیشرفت است و در درازمدت می‌تواند آسیب‌های جدی به استان وارد کند؛ در صورتی که پیشرفت ناموزون باشد اقتصاد و آسایش و رفاه مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

انتهای پیام/پ/۱۱۰۲/س/۲/ن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *