آذربایجان‌غربی آماده توسعه روابط با چین است

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، محمدمهدی شهریاری امشب در نشست مشترک تجار، فناوران، تولیدکنندگان و فعالین اقتصادی استان با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانگجو چین که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: آذربایجان غربی آماده توسعه روابط و گسترش مناسبات اقتصادی، تجاری و فرهنگی با کشور چین است و در این راستا از اجرای طرح خواهرخواندگی آذربایجان غربی با یکی از استان‌های چین از جمله استان گوانگجو استقبال می‌کنیم.

وی در ادامه به ظرفیت‌های استان در بخش‌های مختلف اشاره کرد و گفت: تولید انواع محصولات کشاورزی، وجود معادن متعدد و متنوع، برخورداری از صنایع تبدیلی، وجود منطقه آزاد ماکو و چندین منطقه ویژه اقتصادی و فعالیت چندین شرکت دانش بنیان منحصر به فرد در استان از جمله ظرفیت‌های برجسته آذربایجان‌غربی است که می‌تواند سرمایه‌گذاران خارجی از جمله چینی‌ها را برای فعالیت در این استان تشویق کند.

استاندار آذربایجان‌غربی همچنین بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های نمایشگاهی در جهت معرفی و فروش محصولات تولیدی استان تاکید کرد و گفت: آمادگی داریم نمایشگاه تخصصی از تولیدات و محصولات آذربایجان‌غربی را در استان گوانگجو چین برگزار کنیم.

شهریاری افزود: توسعه ارتباطات یکی از رموز موفقیت کشورها در دنیای کنونی است؛ لذا باید از راه ارتباط و گسترش تعاملات با کشورهای مختلف زمینه نفوذ به بازارهای بین‌المللی را فراهم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: داشتن ۹ گمرک و بازارچه، هم‌مرزی با سه کشور خارجی و واقع شدن در مسیر ترانزیتی اروپا از جمله ظرفیت‌های مهم آذربایجان‌غربی است که باید از آنها در جهت جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی و رونق اقتصادی استان استفاده کنیم.

به گزارش فارس، در این جلسه، تعدادی از مدیران و فعالین بخش خصوصی استان، برخی از زمینه‌های همکاری استان با چین و همچنین ظرفیت های سرمایه‌گذاری آذربایجان‌غربی را در حضور سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانگجو چین مطرح کردند.

انتهای پیام/ر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *