تعمیر لوکوموتیوها به دست جوانان سیرجانی

به گزارش خبرگزاری فارس از سیرجان، بخش عظیمی از حمل و نقل کشور به وسیله راه آهن انجام می‌شود و بر اساس آمار موجود در سال بیش از ۲۴ میلیون مسافر و ۴۷ میلیون تن با در شبکه ریلی کشور جابه‌جا شده و به مقصد می‌رسند و در این میان لوکوموتیوها قلب تپنده راه آهن هستند که با انجام خدمات و تعمیرات آنها در داخل کشور ضمن ایجاد اشتغال، مانع وابستگی به کشورهای خارجی می‌شود.

با تلاش و همت جوانان و مهندسان سیرجانی، این شهرستان بزرگترین محل تعمیرات اساسی لوکوموتیو راه آهن است که بدون استفاده از هیچ شرکت خارجی لوکوموتیوها را تعمیر و بازسازی کرده و به چرخه حمل و نقل ریلی باز می‌گردانند.

مهران تیموری مدیر کارخانجات تعمیرات لوکوموتیو سیرجان در این زمینه به خبرنگار فارس گفت: این مجموعه ۱۰۰ نفر به طور مستقیم و ۲۰۰ نفر غیرمستقیم اشتغالزایی داشته و بومی‌سازی نیروها و استفاده از تخصص آنان موجب شد تا لوکوموتیوهای باری در همین منطقه بازرسی، بازدید و تعمیرات اساسی را داشته باشند.

وی افزود: روزانه ۱۰ تا ۱۲ لوکوموتیو بازبینی می‌شوند و در صورت نیاز به تعمیر یا رفع عیب و نقص هر بخش از آنها در همین محل بازسازی یا تعمیر شده و مجدد به چرخه ریلی باز می‌گردند و فعالیت خود را ادامه می‌دهند.

تیموری عنوان کرد: این کارخانه موجب شده تا از وابستگی به برخی شرکت‌های خارجی بی‌نیاز شویم و کارگران و مهندسان مجموعه هم از اینکه به خودکفایی و اقتصاد کشور کمک می‌کنند خوشحال هستند.

شهباز حسن‌پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: فعالیت این کارخانه موجب شده ضمن عدم وابستگی به شرکت‌های خارجی، متخصصان بومی بیشتر به استقلال کشور کمک کرده و از خروج ارز جلوگیری می‌شود و درصدد گسترش این مجموعه صنعتی هستیم.

کارگران و مهندسین این کارخانجات نیز از تلاش برای میهن و کشور خود و به‌کارگیری تخصص‌ها برای اقتصاد کشور و اشتغالزایی با پشتگرمی خوب، رضایت داشتند و توان اقتصادی کشور را در تلاش و استفاده از ظرفیت‌های داخل اعلام کردند که در این منطقه محقق شد.

 انتهای پیام/خ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *