مردم در جنگ امروز نیاز به تغییر ندارند بلکه مسؤولان باید یکپارچه شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، دریادار علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح امروز در مراسم دهمین سالگرد رحلت آیت‌الله جمی در حسینه ثارالله با اشاره به ویژگی‌های این عالم و مجاهد نستوه، اظهار کرد: آیت‌الله جمی از شخصیت‌هایی بود که در مسئله شکست حصر آبادان نقش زیادی داشت و به رزمندگان درس استقامت و ایستادگی آموخت.

وی افزود: این عالم راهبرد امام را به عمل تبدیل کرد و اگر اکنون در جمع ما بود، در راستای ندای رهبری در رابطه با مقابله با موج چهارم تحریم‌ها خوب تصمیم‌گیری و عمل می‌کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: ما باید امروز باور کنیم که در جنگ بدون باروت، آتش و آژیر هستیم، جنگ امروز اقتصادی است و دشمن با تحمیل و ایجاد فشار اقتصادی به دنبال تسلیم کردن ملت است.

شمخانی افزود: دشمن به دنبال ایجاد جنگ روانی وسیع تحت عنوان نارضایتی از نظام است تا در این صورت و با استفاده از فضای مجازی و حمایت تروریستی از داعش، سعودی و اسرائیلی‌ها ایران اسلامی را به تسلیم وادار کند.

وی عنوان کرد: دستور کار همه ملت ما در شرایط کنونی ایستادگی است، باید بدانیم که جنگ کنونی ملموس نیست. در جنگ گذشته آیت‌الله جمی و امثال او باعث پیوند مردم و مسؤلان بودند اما در جنگ امروز مردم نیاز به تغییر ندارند بلکه این مسؤولان هستند که باید یکپارچه شوند.

شمخانی عنوان کرد: ما باید تفاوت جنگ نظامی و جنگ اقتصادی را بشناسیم و به دیگران بشناسانیم و راهبرد عملی عدم تسلیم و ایستادگی را نشان دهیم تا بدخواهان ملت ما با شکست مواجه شوند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: ما باید به شعارهایی که می‌دهیم عمل کنیم چراکه همراهی با شعارها به تنهایی کافی نیست .

وی عنوان کرد: اکنون خواسته ترامپ با صدام هیچ فرقی ندارد و هدف هر دو آنها شکست استقامت ایران است، دشمنان ما امروز سعی می‌کنند که مواضع اقتصادی ما را اشغال کنند و همه امکانات خود را برای بحرانی کردن اوضاع بسیج کردند اما باید داشته‌های بومی خود را اصل بدانیم.

وی عنوان کرد: مدارا، ایثار، تسلیم ناپذیری، وحدت و انسجام از سلاح‌های جنگ اقتصادی است و باید بر توانمندی مردم و دور مدار شعار رهبری قدم برداریم.

شمخانی اظهار کرد: آمریکا غلط می‌کند که کشور ما را محاصره و تحریم کند و برای مقابله با این تجاوز، ایستادگی و مقاومت فعال نسخه اصلی همان هواداران شهدا و آیت‌الله جمی هستند و با ایستادگی باید خون شهدا را پاس بداریم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: مانند سال‌های دفاع مقدس دشمنان عزت ایران، الگو شدن ملت ما و اعتلا و پیشرفت کشور را دشمنی با خود می‌دانند.

انتهای پیام/خ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *