تولید کار هنری بهترین شیوه تبلیغ ارزش‌های دفاع مقدس است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، آیت‌الله علی معلمی در دیدار با عوامل و دست‌اندرکاران فیلم سردار شهید «جعفر شیرسوار»، اظهار کرد: دشمن در دفاع مقدس از یک سمت ما را تحریم کرده بود که نه تنها ابزار جنگی، سلاح دفاعی یا تهاجمی وارد نکنیم بلکه حتی از سیم خاردار که کاربرد دوگانه داشت ممنوع بودیم ولی در عوض به طرف مقابل ما سلاح شیمیایی و کشتار جمعی داده بود.

وی با بیان اینکه دشمن در گرماگرم جنگ ۵۰ فروند هواپیمای جنگی پیشرفته میراژ ۲۰۰۰ در اختیار عراق گذاشته بود، افزود: رژیم بعث با استفاده از این سلاح‌ها در روز روشن مناطق مسکونی را بمباران شیمیایی می‌کرد و کسی در دنیا از حقوق بشر حرف نمی‌زد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در پایان جنگ چیزی عاید دشمن نشد، ادامه داد: دشمن می‌خواست نظام را ساقط کرده و امتیازات آبی-خاکی دریافت کند و عرب‌ها را که برای تسلط به اروند، از آن تعبیر به شط العرب کردند، امتیاز بدهد، ولی نه در آب امتیاز گرفتند و نه در خاک.

امام جمعه قائمشهر کار هنری را بهترین شیوه تبلیغ ارزش‌های دفاع مقدس دانست و گفت: یک جلسه نیم ساعته کار هنری خیلی اثرگذارتر از ده جلسه سخنرانی توجیهی است؛ بنابراین کار هنر کار فاخر تبلیغاتی و فرهنگ سازی برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداست.

معلمی با بیان اینکه عوامل تبلیغاتی بیگانه سعی دارند که جامعه و نسل جوان ما را از آن روحیات و باورمندی های دوران دفاع مقدس دور نگه دارند، افزود: در واقع دشمن در پی ایجاد فاصله انداختن بین نسل جوان و آموزه های دینی ماست؛ اگر آموزه های دینی نبود این دفاع جانانه قطعا اتفاق نمی‌افتاد.

وی صلابت، شجاعت،هوشیاری و رهبری حکیمانه و الهی حضرت امام و برخورداری جامعه از اندیشه های ناب و ارزشی را از مولفه های پیروزی کشور در دفاع مقدس عنوان کرد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ساخت فیلم سردار شهید شیرسوار، عنوان کرد: این کار ارزشمند قطعا مورد عنایت خدای رحمان قرار می گیرد چون شهدا با خدا معامله کردند و هر کس که با خدا معامله کند ضرر نمی‌بیند.

در ادامه جلسه «مسعود تکاور» کارگردان و تهیه کننده فیلم سردار شهید شیرسوار با بیان اینکه نسل جوان تغییر کرده و دیوارهای فرهنگی هر چه قدر بلند تر باشد هیچ فایده‌ای ندارد، گفت: باید به دنبال دریچه‌های جدید فرهنگی باشیم؛ چرا که دشمن دریچه‌های متفاوت و شکیل و زیباتری را برای جذب جوانان و جامعه ما باز کرده و ما هم باید پنجره ها و دریچه‌های زیباتری را باز کنیم.

وی با بیان اینکه ساخت فیلم شهید شیرسوار نیاز به بودجه دارد بر ضرورت تأمین اعتبار از سوی دستگاههای فرهنگی استان تأکید کرد و گفت: سرمایه‌گذاری برای ساخت فیلم‌های ارزشی با موضوع شهدا نیاز به منابع مالی بوده و با حمایت دستگاههای متولی این امر محقق خواهد شد.

«الهام چرخنده» بازیگر و عضو اصلی شورای نویسندگان این فیلم، شهدا را پرچمدار انسان‌های قهرمان در کشور دانست و به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص فضای هنر اشاره کرد و اظهار داشت: این بیانات برای ما وظیفه‌ای ایجاد کرده که در راستای آن باید حرکت کنیم و راه را ادامه دهیم تا کار ماندگار و ارزشی تهیه و تولید بشود.

انتهای پیام/ق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *