فارس من| تخلفات حوزه آرد و نان در سیستان به دستگاه‌های نظارتی ارجاع شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، در پی ثبت سوژه «جولان مافیای آرد و نان در سیستان و بلوچستان» در سامانه فارس من، خبرنگار فارس موضوع را از مسؤول مربوطه پیگیری کرد.

مدیرکل غله وخدمات بازرگانی سیستان و بلوچستان در این زمینه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان در خصوص گلایه‌ نانواداران از نحوه تقسیم آرد، اظهار کرد: سهمیه‌بندی آرد ریشه در‌ گذشته دارد، به این طریق که در‌ گذشته نرخ آرد به صورت آزاد بوده و هرکسی براساس توان مالی خود آن را خریداری می‌کرده‌ است.

غلامعلی گنجعلی گفت: از زمانی که تقسیم آرد دولتی شده، مبنای این تقسیم‌بندی ظرفیت تولید هر واحد نانوایی است.

وی با اشاره به اینکه برخی از نانوایی‌ها به صورت مجتمع هستند، عنوان کرد: این مجتمع‌ها ممکن است ۷۰ الی ۸۰ تن هم آرد بگیرند چرا که در طی روز چندین مدل نان پخت می‌کنند.

مدیرکل غله وخدمات بازرگانی سیستان و بلوچستان با تأکید بر اینکه تقسیم آرد در بین نانوایی‌ها به عوامل زیادی بستگی دارد، گفت: در تقسیم آرد بحث قدرت نیست بلکه این امر به‌میزان پخت، فضای نانوایی، تعداد دستگاه‌ها و کارگران و خبازان بستگی دارد.

گنجعلی در زمینه روند نظارتی نانوایی‌ها بیان کرد: حوزه نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت متشکل از اداره بهداشت، استاندارد، تعزیرات و خود سازمان صنعت، معدن و تجارت است که هرکدام در حوزه کاری خود از نانوایی‌ها و مجتمع‌های تهیه نان بازدید می‌کنند.

وی با تایید اینکه امسال تخلفاتی در حوزه آرد و نان صورت گرفته، گفت: بیشتر تخلفات در شهرستان‌ها بوده که صورتجلسه شده، توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی برای صدور جریمه ارسال شده است.

گنجعلی تصریح کرد: تعداد پرونده‌هایی که در کارگروه‌های آرد و نان شهرستان‌ها به تعزیرات ارجاع شده، با میزان جریمه‌ها در تعزیرات حکومتی و سازمان صنعت‌، معدن و تجارت موجود است.

 

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *