هم‌افزایی نیروهای‌مسلح عامل اقتدار جمهوری‌ اسلامی در منطقه است/ بدعهدان بین‌المللی نابود می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در آیین الحاق ناوشکن «سهند» به ناوگان نیروی‌ دریایی ارتش اظهار داشت: امروز در تاریخ نیروی‌ دریایی روز مهمی است و تاریخ گواهی خواهد داد که ما توانستیم ناممکن‌ها را ممکن کنیم.

وی افزود: در چهل سال انقلاب، نیروی‌ دریایی یک خط روشن و پرافتخار طی کرده و نقاط عطف فراوانی رقم زده است.

فرمانده کل ارتش گفت: اشاره به این نقاط عطف، اشاره به عظمت انقلاب و دمیدن روحیه خودباوری به ایران و ایرانی است.

امیر موسوی اظهار داشت: نیروی‌دریایی در رژیم گذشته کاملا وابسته بود و تمام تجهیزات از خارج وارد می‌شد، اما با پیروزی انقلاب اسلامی، ناگهان انرژی متراکم خود را آزاد و برای نظام افتخارآفرینی کرد.

به گفته فرمانده‌کل ارتش، دفاع جانانه تکاوران نیروی‌دریایی در خرمشهر، حماسه ۷ آذر و شکستن کمر دشمن‌ بعثی و خارج کردن نیروی‌ دریایی دشمن از عرصه جنگ و همچنین برقراری امنیت خطوط دریایی و اسکورت بیش از ۱۰ هزار شناور تجاری مهم‌ترین خدمات این نیرو در زمان جنگ به انقلاب اسلامی بود.

سرلشکر موسوی خاطرنشان کرد: از زمان فرماندهی امیر دریادار سیاری فصل جدیدی در پیشرفت‌های نیروی‌ دریایی آغاز شد.

وی افزود: مبارزه با دزدان دریایی، حضور در آب‌های بین‌المللی و پیشروی تا مدار ده درجه، تاسیس منطقه دریایی جاسک و علمداری در سواحل مکران، ساخت شناورهای جدید با کمک صنایع وزارت دفاع از جمله اقدامات امیر دریادار سیاری بود.

فرمانده کل ارتش اضافه کرد: در یک سال گذشته و با فرماندهی امیردریادار خانزادی، زمان اوج‌گیری قدرت دریایی با استفاده از تجارب گذشته و ویژگی‌های مدیریتی و علمی بوده و عصر تازه‌ای در اقتدار نیروی‌ دریایی رقم خورده است.

امیر موسوی هم‌افزایی نیروهای مسلح را عامل موثری در جهت ارتقای اقتدار جمهوری‌ اسلامی عنوان کرد و افزود: هم‌افزایی بی‌سابقه بین ارتش و وزارت دفاع، نداجا و صنایع دفاعی وزارت دفاع موجب تجهیز و ارتقای نیروی‌ دریایی شده است.

سرلشکر موسوی ادامه داد: هم‌افزایی نیروهای‌دریایی ارتش و سپاه با یکدیگر و پشتیبانی سایر نیروها موجب شده است که جمهوری‌ اسلامی حاکم و حافظ خلیج‌ فارس، تنگه هرمز و دریای عمان شود.

وی اظهار داشت: امروز با هم‌افزایی این نیروها می‌توانیم به اقدامات ناامن کننده کشورهای نظام سلطه و ایادی آن‌ها پاسخ قاطع دهیم.

فرمانده‌کل ارتش تصریح کرد: نظام سلطه به سرکردگی آمریکا و اسرائیل و ایادی آنان، با ناامن کردن منطقه ارتزاق می‌کنند و به جنایات خود ادامه می‌دهند؛ به همین علت، نظام مقدس جمهوری‌ اسلامی ۴۰ سال است با این تضییع‌کنندگان حقوق بشر مبارزه می‌کند و عقب ننشسته است.

امیر موسوی تاکید کرد: طولی نخواهد کشید که شاهد نابودی و رسوایی این بدعهدان بین‌المللی خواهیم بود.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *