یادمان شهید حججی در بهشت زهرا(س) رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرری، معاون هماهنگ کننده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) سپاه صحبت های خود را با خواندن آیه ۱۶۹ آل‌عمران شروع کرد و گفت: اگر لحظه‌ای در تک تک کلمات این کلام نورانی خدا در قرآن تأمل و اندیشه کنیم متوجه می‌شویم شهدا در چه رتبه و جایگاهی قرار دارند که خداوند می‌فرماید آنها زنده‌اند و نزد ما روزی می‌خورند.

سردار رضا مازندرانی با بیان این کلام رهبری که مظهر قدرت ایران شهدا هستند با تشریح این نگاه ارزشمند، ادامه داد: ایران با وجود شهدا نیاز به هیچ قدرت، ابزار و تجهیزات دیگری ندارد؛ در دنیا کشورها، ملت‌ها و سازمان‌ها دنبال یک مزیت برتر هستند تا دست برتر خودشان را در جهان به همه نشان دهند و دارای هر امتیازی که باشند به واسطه آن اقتدار قدرت و پیروزی خود را به رخ می‌کشند؛ شهدا مظهر قدرت ایران هستند یعنی ما آن چیزی را داریم که هیچ‌کس در جهان ندارد و با وجود شهدا ما دارای قدرتی هستیم که مانند آن در هیچ جا پیدا نمی‌شود.

وی با بیان گوشه‌هایی از زندگی شهیدان حججی، پلارک، سلطانی، ملک‌پور، شفیعی و برونسی اظهار داشت: اینها نمونه‌های کوچکی از زندگی‌نامه سراسر درس شهدا است و واقعا اگر پیامبران و ائمه اطهار(ع) امروز در میان ما بودند و ما درخواست معجزه می‌کردیم آیا غیر از کراماتی که در چهره و زندگی شهدا وجود دارد برای ما عنایت و بیان می‌کردند؟ در کجای دنیا از امثال شهید محسن حججی گرفته تا شهدای انقلاب اسلامی را سراغ دارید و یا در کجای دنیا چنین شهدا، عزت و اقتداری می توان یافت؟ آیا این مردان بزرگ مظهر قدرت ما نیستند و تنها ارتش، تجهیزات نظامی، دلار، پول و وابستگی و دلدادگی به غرب مظهر اقتدار می‌تواند باشد؟

بسیج جهان اسلام به دنبال الگو گرفتن از این شهدا است، هزاران دلیرمرد مثل محسن حججی امروز الگوی آزاد مردان بسیجیان و ظلم ستیزان دنیا قرار گرفته‌اند و ما به یمن و برکت این شهیدان در امن ترین نقطه دنیا نفس می‌کشیم و وظیفه داریم آنها را بشناسیم، راهشان را ادامه بدهیم و بهتر از گذشته به دنیا معرفی‌شان کنیم.

وی با اشاره به کلام امیرالمؤمنین (ع) که جرج جرداق مسیحی در کتابش نوشته هیچ کلامی را برتر از این ندیدم که فرموده: «مرگ آن است که زنده باشی ولی ذلیل، بیچاره و حقیر و زندگی آن است که بمیری ولی سربلند، باعزت و با اقتدار».

حججی پدیده‌ای الهی و آسمانی

در ادامه این مراسم مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر امام راحل(ره) با اشاره به وجود ۲۱۰ شهید مدافع حرم در گلزار شهدا گفت: امروز باعث افتخار است این یادمان که نماد اقتدار، شجاعت عزت، سربلندی و قدرت ما در کنار قبور مطهر شهدا رونمایی می‌شود تا ما به آیندگان به راحتی بگوییم ایران مظهر عزت، اقتدار، سربلندی و امنیت است.

سعید خال با اشاره به کلام رهبری در مورد شهید محسن حججی اضافه کرد: حججی یک شعله نبود بلکه آتشفشان و پدیده ای است که در جامعه امروز باید مورد بررسی واقع شود.

وی حججی را پدیده الهی و آسمانی دانست و افزود: منطق روزگار ما نمی‌تواند چنین تحلیلی کند که به لحاظ رسانه‌ای وقتی عکس لحظات آخر شهادت حججی را نگاه می‌کند فردی که پشت محسن ایستاده در موضع ذلت، ضعف و ناکامی است و این مگر با عنایت الهی ممکن نمی‌شود.
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با بیان این خاطره صحبت‌های خود را به پایان رساند: چندی پیش فردی از دانشگاه جان اف کندی به گلزار شهدا آمد و وقتی برگشت مصاحبه کرد و گفت: غرب قبل از فکر حمله به ایران از مزار شهیدان در بهشت زهرا(س) دیدن کنید.

 

سرهنگ آرزومندی فرمانده سپاه حضرت روح الله(ره) نیز در ابتدای مراسم با خیر مقدم و تقدیر و تشکر از کسانی که زمینه ساز ایجاد این یادمان و مراسم شدند گفت: ما باید نسل امروز را با نسل دفاع مقدس که الگوهای خوبی مثل حججی دارد آشنا کنیم؛ شهید محسن حججی از جوانان دهه ۷۰همین انقلاب و کشور است و کم نیستند چنین جوانانی که به عنوان بهترین سربازان و یاوران نظام مقدس جمهوری اسلامی بتوانند کشتی انقلاب را به سرمنزل مقصود برسانند.

به گزارش فارس در پایان این مراسم از یادمان شهید محسن حججی در میدان پرچم گلزار شهدای سازمان بهشت زهرا(س) در جوار قطعه ۲۹ رونمایی شد.

انتهای پیام/الف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *