سردترین نقطه کشور سوخت ندارد/ مردم یخ‌زده؛ مدیران خونسرد!

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، بر اساس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری، پاییز و زمستان امسال علاوه بر افزایش بارش‌ها، دمای هوا نیز نسبت به سال گذشته کاهش یک تا دو درجه‌ای خواهد داشت.

این کاهش دما و افزایش بارندگی در برخی مناطق استان خصوصاً شهرستان کوهرنگ به صورت محسوس از ابتدای فصل پاییز تاکنون مشاهده می‌شود.

مهرداد قطره صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، گفت: بخش دوآب صمصامی در شهرستان کوهرنگ در همجواری گردنه چری یکی از نقاط سردسیر و پر برف استان و کشور است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه حداقل دمای این منطقه از ابتدای سال جاری به منفی پنج درجه سانتی‌گراد زیر صفر رسیده است، افزود: حداقل دمای صبح امروز منطقه دوآب صمصامی منفی یک درجه سانتی‌گراد و حداکثر دما در روز گذشته به ۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر رسیده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون در منطقه دوآب صمصامی ۲۰۸ میلی‌متر بارندگی گزارش شده است، اضافه کرد: عمده بارش این منطقه به صورت برف است.

قطره با اشاره به اینکه این بخش از مناطق سردسیر و پر برف کشور است، ادامه داد: بر اساس داده‌های سال‌های گذشته دمای این بخش در فصل سرد سال به منفی ۳۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

گازرسانی به اکثر مناطق از شهر تا روستا رفاه و راحتی مردم را به همراه داشته است اما این بار فقر و توان مالی پایین اوضاع را برای مردم دوآب صمصامی تغییر داده است.

مردم این منطقه محروم که به دلیل مشکلات اقتصادی توان خرید و نصب لوله‌کشی گاز در منازل خود را ندارند به دلیل مقررات شرکت نفت نیز از دریافت سهمیه بنزین محروم شدند.

حجت‌الاسلام سعید حسین‌پور با اشاره به اینکه گازرسانی به مناطق مختلف کار ارزشمندی است، گفت: مردم منطقه محروم دو آب صمصامی چندماهی است از نعمت گاز برخوردار شدند ولی به دلیل توان مالی پایین توانایی پرداخت هزینه لوله کشی گاز را در منازل خود ندارند.

امام جمعه کوهرنگ با بیان اینکه با نصب علمک گاز در بخش دوآب صمصامی سهمیه نفت مردم قطع شده است، افزود: مردم این بخش نباید سرما بکشند، باید سهمیه نفت از هر طریقی فراهم شود و به میزان نیاز به دست خانوارها برسد.

وی با اشاره به اینکه در پیگیری‌های انجام شده مسؤولان شرکت نفت استان قول مساعدی در رفع مشکل بخش دوآب صمصامی دادند، اضافه کرد: این منطقه سرد و صعب‌العبور است و سوخت باید برای مردم فراهم شود.

حسین‌پور با بیان اینکه مسؤولان باید برای حل مشکل مردم این منطقه نگاه ویژه‌ای داشته باشند، ادامه داد: مردم نباید برای تهیه سوخت در زحمت باشند، باید راه‌حلی پیدا شود، از طریق وام، تسهیلات و کمک‌های بلاعوض باید مشکل حل شود.

امام جمعه کوهرنگ با اشاره به اینکه این منطقه بسیار سردسیر است، گفت: مسؤولان و مدیران باید به صورت جهادی و انقلابی برای حل مشکل مردم پای کار باشند.

تجربه تحمل سرمای هوا در بیرون از منزل برای هر فردی سخت است اما این روزها مردم صمصامی در خانه‌های خود آسایش ندارند.

منطقه‌ای محروم، سردسیر با بارش برف و مردمانی که به دلیل توان مالی پایین راه به جایی ندارند.

امروز جای خالی مدیران انقلابی و جهادی در مناطق محروم به خوبی دیده می‌شود، مدیرانی که اگر از ادارات و تشریفات خود یک قدم فاصله بگیرند شاید بتوانند درد مردم را ببینند.

گفتنی است؛ با وجود پیگیری‌های مکرر گروه اجتماعی خبرگزاری فارس مدیر شرکت پخش فراورده‌های نفتی استان حاضر به پاسخگویی برای مشکل مردم  نشده است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/و

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *