رونق مجدد تولید در ۱۰۵۷ واحد تولیدی غیرفعال در کشور/ بسته حمایتی صنایع به زودی ارائه می‌شود

 به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، فرشاد مقیمی عصر امروز در آیین پایانی نمایشگاه توانمندی‌های صنعتی و سرمایه‌گذاری شهرستان زرندیه، اظهار کرد: یکی از اقدامات ارزشمند دولت، تلاش در راستای رونق تولید است که در این راستا تاکنون یک هزار و ۵۷ واحد تولیدی غیرفعال به عرصه تولید بازگشته‌اند.

وی تصریح کرد: این مهم با جلوگیری از واردات یک هزار و ۳۳۹ قلم کالا صورت گرفته است که خوشبختانه با جلوگیری از واردات این میزان کالا به کشور ۴٫۶  میلیارد دلار سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت معرفی توانمندی‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری را از سیاست‌های اصلی این وزارتخانه دانست و افزود: یکی از راه‌های اصلی معرفی توانمندی‌ها برپایی نمایشگاه‌هاست که نقش مؤثری در آشنایی سرمایه‌گذاران با توانمندی‌ها دارد.

مقیمی با اشاره به تهدیدها و تحریم‌های دشمنان بیان داشت: هرچه اقتصاد ایران شکوفاتر باشد، قطعاً پاسخ محکمی به توطئه‌های دشمنان خواهد بود.

وی بر لزوم حمایت دولت از صنعت تأکید کرد و گفت:  ارائه بسته حمایتی یکی از اقدامات مهم وزارت صمت در حمایت از صنایع و صنعتگران است که به‌زودی در مجلس توسط وزیر ارائه خواهد شد. 

معاون امور صنایع وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت افزود: در این بسته حمایتی مسائلی چون ارائه تسهیلات با نرخ پایین، افزایش سقف تسهیلات با توجه به شرایط لازم، تسهیل سازوکار بیمه و مالیات مطرح‌شده است.

مقیمی بابیان اینکه تحریم موجب از بین رفتن فرصت‌ها می‌شود، بیان داشت: تحریم‌ها درعین‌حال فرصت‌های جدیدی را پیش روی ایران قرار داده است که باید از این فرصت‌ها نهایت بهره را برد.

وی از ایجاد اتاق فکر توسط بخش غیردولتی در راستای رفع موانع تولید در سراسر کشور خبر داد و گفت: مجلس برای ارتقای ستادهای تسهیل و رفع موانع نیز مصوباتی داشته است که آیین‌نامه‌های مربوطه از طریق وزیر صنایع اعلام می‌شود.

به گفته معاون وزیر صنعت، سه شیفته کردن وضعیت نظارت و رصد تولید در سراسر کشور و بررسی موانع برای انجام اقدامات پیشگیرانه به‌منظور جلوگیری از توقف واحد‌های تولیدی و تأمین مواد اولیه با جدیت در وزارتخانه دنبال می‌شود.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *