آرامش در بازار زنجان +فیلم

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان؛ پس از مدتی تلاطم در بازار که به دلیل نوسانات ارز صورت گرفت با بازگشت کمی ثبات به بازار ارز این روزها شاهد آرامش نسبی در بازار هستیم.

این روزها از بازار سنتی و قدیم زنجان تا پاساژها در حالی روزهای آرامی را سپری می‌کنند که حضور دلالان ارز در اطراف پاساژ تهران مرکز اصلی داد و ستد ارز نیز کمرنگ شده است.

بازار طلا نیز با آرامش نسبی روبه‌روست و با ترکیدن بخشی از حباب در این بخش تا حدودی خرید و فروش به راسته زرگرها و پاساژ طلا بازگشته است هر چند هنوز به رونق سابق بازنگشته است.

در همین حال، جلیل علی‌محمدی رئیس، اتحادیه خواربار و لبنیات فروشان زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با بیان اینکه با همه این تفاسیر این روزها یک رکود را در بازار شاهد هستیم، افزود: علت این موضوع خرید مردمی بود که طی هفته‌های گذشته اقدام به انبار کردن آن کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بازتاب کاهش قیمت دلار و تاثیر آن بر بازار در طولانی مدت مشخص خواهد شد، تصریح کرد: با این حال با وجود شرایط موجود شاهد کاهش خرید هستیم.

علی‌محمدی با اشاره به اینکه افزایش قیمت قند و شکر نیز بسیار ناچیز و در حدود ۵ تا ۶ درصد بوده است، اضافه کرد: در بخش حبوبات و برنج ایرانی و خارجی نیز شاهد ثبات قیمت‌ها هستیم و اتفاقی رخ نداده است.

رئیس اتحادیه خواربار و لبنیات فروشان زنجان با بیان اینکه طبق برآورد صورت گرفته میزان فروش؛ فروشگاه‌ها ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش یافته است، گفت: خرید بیش از نیاز مردم و از طرفی کالاهای جدید وارد بازار شده، شرایط را تغییر داده است.

دبیر اتحادیه طلا، ارز و سکه استان زنجان نیز با تایید این موضوع به خبرنگار فارس گفت: قطعا کاهش قیمت دلار در ثبات بازار تاثیر بسزایی داشته است.

مجید غضنفریون افزود: شاهد ثبات نسبی قیمت ارز و طلا در بازار هستیم.

وی با اشاره به اینکه این روزها قیمت‌ها رو به پایین است، تصریح کرد: البته اگر دولت قیمت ثابتی برای دلار تعیین می‌‎کرد؛ وضعیت بسیار بهتر بود چون طبق اطلاعاتی که بنده دارم دلالان دلار را از ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان نیز معامله کرده بودند.

دبیر اتحادیه طلا، ارز و سکه استان زنجان با اشاره به اینکه خرید و فروش ارز در صرافی‌ها کم است، افزود: این صنف با محدودیت خاصی خرید و فروش انجام می‌دهند.

انتهای پیام/خ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *