برگزاری مرحله پنجم تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری آذربایجان در سرعین

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مرحله پنجم تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران – آذربایجان از صبح امروز در شهرستان سرعین آغاز شد.

این رقابت‌ها که با حضور ۸ تیم دوچرخه‌سواری جهان برگزار می‌شود، به ادغان بسیاری از مربیان و کارشناسان یکی از معتبرترین مسابقات بین‌المللی محسوب می‌شود.

برگزاری این مسابقه مهم جهانی با نظم و انضباط خاص و طبق زمانبندی تعیین شده و انسجام مناسب مسؤولان دستگاه‌های ورزشی و اجرایی در پوشش هر چه مناسب آن از جمله مزایای مهم برگزاری تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری آذربایجان محسوب می‌شود.

لازم به توضیح است، مراسم افتتاحیه مرحله پنجم مسابقات مذکور در سالن آمفی‌تئاتر هتل لاله شهرستان سرعین برگزار شد.

حضور مجدد ایوب بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان سابق استان اردبیل در زادگاه مادری خود که در حال حاضر به عنوان مدیر اجرایی سی و سومین دوره تور آذربایجان و مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی مشغول به خدمت است، از جمله حواشی جالب آیین افتتاحیه بود که با برخورد گرم و صمیمی مسؤولان اجرایی و ورزشکاران اردبیلی نیز همراه شد.

 

– امتیاز بزرگ میزبانی اردبیل از تور بین‌المللی آذربایجان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل در خصوص برگزاری مرحله پنجم تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری در سرعین اظهار کرد: برگزاری این دوره از رقابت‌ها یک امتیاز بزرگ ورزشی برای منطقه محسوب شده و از چنین بسترهایی برای معرفی ورزش استان باید به بهترین شکل ممکن سود جست.

علی نواداد یادآور شد: برگزاری چنین رویدادهای فرهنگی و ورزشی مورد نیاز بوده و تداوم برگزاری مسابقات مهم بین المللی با حضور ورزشکاران ملی‌پوش از اقصی نقاط جهان در معرفی ورزش منطقه تأثیرگذار خواهد بود.

وی ادامه داد: در شرایطی که آغازین مراحل برگزاری تور دوچرخه‌سواری آذربایجان به صورت آماتور و با حضور ورزشکاران نه چندان مطرح برگزار می‌شد، هم‌اکنون شاهد رشد کیفی روزافزون رقابت‌ها در بین اکثر دوچرخه‌سواران جهان هستیم و به جرأت می‌توان از این مسابقات به عنوان یکی از تورهای نیمه‌حرفه‌ای دوچرخه‌سواری نام برد.

نواداد بیان کرد: با پیشرفت کمی و کیفی که در برگزاری تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری آذربایجان شاهد هستیم، امیدواریم این رقابت‌ها در سال‌های آتی به صورت تورنمنت حرفه‌ای برگزار شود.

 

 

– حضور تیم‌های تراز اول دوچرخه‌سواری جهان در ایران

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی نیز در این همایش اظهار کرد: حضور تیم‌های تراز اول دوچرخه‌سواری جهان به عنوان یکی از مهمترین ویژگی‌های این دوره از مسابقات محسوب شده و مطمئنا شرکت کردن ورزشکاران دارای سابقه مناسب جهانی بر کیفیت تور بین‌المللی ایران – آذربایجان خواهد افزود.

ایوب بهتاج یادآور شد: با حضور نماینده اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواران در این تورنمنت تمامی مباحث مربوط به کیفیت و نحوه برگزاری مسابقات از نزدیک رصد شد و با برنامه‌ریزی‌های انجام یافته برگزاری هر چه مطلوب این رقابت‌ها توسط مسؤولان برگزاری در سه استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل مدنظر است.

 وی اظهار داشت: با برگزاری مرحله پنجم تور دوچرخه‌سواری آذربایجان بازتاب بسیار مناسبی را در بین علاقه‌مندان به این رشته ورزشی شاهد بودیم و این رقابت‌ها برای اولین بار از شبکه‌های سراسری نیز پخش شد.

 

– رضایت ورزشکاران از میزبانی اردبیل

بهرام آقاخانی مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل نیز در این برنامه اظهار کرد: تمهیدات زیرساختی برگزاری مرحله چهارم و پنجم تور بین‌المللی آذربایجان در اردبیل با مشارکت دستگاه‌های مرتبط اندیشیده شده تا میزبانی کم عیب و نقصی را از این مسابقات شاهد شویم.

وی یادآور شد: با ارزیابی‌های اولیه‌ای که از مربیان و داوران تیم‌های داخلی و خارجی حاضر در اردبیل داشتیم، رضایت کاملی از میزبانی این استان در برگزاری رقابت‌ها داشتیم و این موضوع برای مسؤولان اجرایی بسیار ارزشمند است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل ادامه داد: در حاشیه برگزاری این رقابت‌ها از دو دوچرخه‌سوار ملی‌پوش فقید  اردبیلی، زینب ساسانیان و حسین فرجی تجلیل شد.

انتهای پیام/و

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *