تساوی ببرها در نبرد با قطب آبی فوتبال ایران/ شفر، قبل از دربی در وطنی متوقف شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، دو تیم نساجی مازندران و استقلال تهران از ساعت ۱۹:۳۰ امشب به مصاف هم رفتند.

قبل از بازی امروز، شاگردان نکونام با ۵ امتیاز در رده چهاردهم و تیم آبی پایتخت، با ۶ امتیاز در رده یازدهم قرار داشت.

 

*ترکیب تیم استقلال تهران

مهدی رحمتی، خسرو حیدری، پژمان منتظری، آرمین سهرابیان، میلاد زکی پور، علی کریمی، فرشید باقری، روح الله باقری، مرتضی تبریزی، طارق همام و وریا غفوری

*ترکیب تیم نساجی مازندران

حامد لک، مجتبی ممشلی، حامد شیری، جورج گولیسیانی، فرشاد فرجی، محمد آبشک، احمد عبدالله‌زاده، سجاد عاشوری، علی اصغر آشوری، سید محمد میری و محمد مهدی نظری

*حواشی

ظرفیت ورزشگاه شهید وطنی از ساعت‌ها قبل از بازی توسط مشتاقان فوتبال تکمیل شد و در ابتدای بازی یک دقیقه سکوت به احترام کشته‌شدگان حادثه تروریستی اهواز انجام شد.

شاگردان نکونام با لباس قرمز و استقلال با لباس یکدست آبی به میدان رفتند. ده هزار نفر در ورزشگاه وطنی حضور پیدا کردند.

همانند بازی‌های قبل، همسایگان مجاور ورزشگاه شهیدوطنی از روی بام خانه‌ها به صورت خانوادگی مشغول تماشای بازی شدند.

تشویق مرحوم اولادی، بازیکن قائم‌شهر تیم‌های استقلال و پرسپولیس در دقیقه ۳۳ توسط تماشاگران انجام شد.

*داوری

حسین زرگر قضاوت بازی امروز را بر عهده داشت و محمدرضا ابوالفضلی، علی میرزابیگی،کوپال ناظمی وی را در امر داوری یاری کردند و حاتم بک‌پور ناظر بازی بود.

*کارت

در دقیقه ۲۴ مهدی آبشک با شماره ۱۳ از تیم نساجی(کارت زرد)

در دقیقه ۶۵، روح اله باقری با شماره ۱۰ از تیم استقلال(کارت زرد)

در دقیقه ۸۶، احمد عبدالله‌زاده از تیم نساجی(کارت زرد)

*تعویض

دقیقه ۶۶، امید سینک با شماره ۷ به جای سجاد عاشوری با شماره ۷۰ برای تیم نساجی وارد زمین شد.

دقیقه۶۹، خسرو حیدری با شماره ۲ برای استقلال از زمین خارج و به جای وی الحاجی گرو با شماره ۹ وارد زمین شد.

در دقیقه ۷۱، محمدمهدی نظری با شماره ۹ جای خود را به محمد عباس‌زاده با شماره ۳۳  در تیم نساجی داد.

دقیقه ۸۳، روح‌اله باقری با شماره ۱۰ برای استقلال از زمین خارج و به جای وی اله‌یار صیادمنش با شماره ۱۹ وارد زمین شد.

در دقیقه ۸۵، علی‌اصغر آشوری با شماره ۸ از تیم نساجی خارج و مهرداد عبدی با شماره ۶ ورد بازی شد.

*سرمربی تیم استقلال تهران

وینفرد شفر در نشست خبری بعد از بازی با نساجی اظهار داشت: در ابتدا تسلیت می‌گویم و به خاطر اتفاق امروز که در اهواز افتاد عزادار هستیم. من حدود یک سال است در ایران هستم و وقتی شنیدم این اتفاق رخ داده بسیار ناراحت شدم. همچنین در یکی از بازی‌های روز گذشته سنگی به صورت داور خورد که جراحت آن کاملا مشخص بود. نمی‌دانم چرا این اتفاق می‌افتد و این اتفاق اصلا کار خوبی نبود.

* امروز داور بهترین چهره زمین بود

سرمربی استقلال تأکید کرد:‌همه مربیان، رسانه‌ها و هواداران در قبال داور مسؤولیت دارند و من اصلاً درک نمی‌کنم چرا باید چنین اتفاقاتی در زمین رخ بدهد. همه امروز دیدند که داور بهترین چهره مسابقه بود و شاید اگر در بازی روز گذشته سنگ کمی پایین‌تر به چشم داور می‌خورد اتفاق تلخی می‌افتاد. 

* به تیم نساجی تبریک می‌گویم

شفر افزود: من به نساجی مازندران و هوادارانش تبریک می‌گویم که بعداز ۲۵ سال به لیگ برتر آمده‌اند و مردمان بسیار بسیار مهربانی دارند امروز فضای بسیار خوبی در ورزشگاه حاکم بود و خشونتی در استادیوم ندیدیم.

* بهتر از بازی با السد بودیم، با اعتماد به نفس به دربی می‌رویم

سرمربی تیم استقلال در خصوص عملکرد تیمش در این بازی گفت: ما ۹۰ دقیقه فوتبال را کنترل کردیم و فقط مشکل ما ضربات آخر بود. باید روی ضربات آخر کار کنیم و بیشتر تمرین داشته باشیم. اگر امروز کمی شانس داشتیم شاید در اواخر بازی می‌توانستیم گل بزنیم. زمانی که این بازی را با بازی السد، پارس جنوبی و… قیاس می‌کنم می‌بینم که بهتر بازی کردیم و با تمرکز خوبی به میدان رفتیم. فقط مشکل ما گل نزدن بود. مطمئناً با اعتماد به نفس کامل به دربی خواهیم رفت.

* با سه مهاجم هم نتوانستیم گل بزنیم

وی در ادامه گفت:‌ دیدید که در این بازی  با یک مهاجم تضمینی برای گل زدن نیست ما برای این بازی از سه مهاجم استفاده کردیم اما نتوانستیم به گل برسیم برای گل زدن مشارکت هافبک‌ها هم نیاز است. یعنی همه بازیکنان باید به هم کمک کنند تا به گل برسیم. امیدوارم در بازی های بعدی بهتر عمل کنیم و به هماهنگی بیشتری برسیم.

*  هیچ اختلافی بین رحمتی و حسینی وجود ندارد

شفر در پایان درباره اینکه آیا اختلاف رحمتی و حسینی به پایان رسیده است یا خیر، گفت: من برای اولین بار به این شهر آمدم و یک سال است که در ایران هستم چند بار گفتم به شایعات توجه نکنید نه تنها دروازه‌بانان استقلال بلکه هیچ بازیکنی در تیم استقلال با هم مشکلی ندارند. طبیعی است هر کسی دوست دارد در ترکیب ثابت باشد و برای تیم محبوبش بازی کند. نه تنها دروازه‌بان بلکه این حساسیت در پست‌های دفاع، هافبک و مهاجم هم وجود دارد. در ایران شایعات زیادی وجود دارد. برای مثال برنج این شهر معروف است ممکن است راجع‌به برنج شایعاتی مطرح باشد ولی نباید به شایعات توجه کرد. وقتی شایعه‌ای در خصوص اختلاف حسینی و رحمتی در تیم منتشر شود موجب ناراحتی هواداران استقلال می‌شود. من هیچ‌وقت دوست ندارم هوادارم ناراحت شود. وقتی می‌گویم هیچ اتفاقی نیفتاده است یعنی حقایق را گفته‌ام و وقتی به شما می‌گویم این رنگ زرد است یا آبی توقع دارم که آن را باور کنید.

*سرمربی تیم نساجی مازندران

جواد نکونام در نشست خبری بعد از بازی با استقلال اظهار داشت: متاسفانه در ابتدای فصل با قرعه سختی مواجه شدیم، ما پرسپولیس و  با استقلالی بازی داشتیم که برای بازی آسیایی آماده شدند، بعد با سایپا داریم و سپس با سپاهان. ای کاش ما حداقل قرعه‌ ای داشتیم که با تیم‌های مدعی در ابتدای فصل کمتر بازی می‌کردیم.

* عباس‌زاده مصدوم نبود 

سرمربی نساجی در پاسخ به این سؤال که آیا محمد عباس‌زاده مصدوم بود که به زمین نرفت، گفت: محمد عباس‌زاده مصدوم نبود و علت اینکه از ابتدا در زمین حضور نداشت را شما نمی‌دانید. خدا را شکر همه بازیکنان ما از جمله عباس‌زاده سالم هستند و امروز هم او برای ما بازی کرد و مشکلی هم وجود نداشت.

* استقلال موقعیت چندانی نداشت

نکونام در ادامه گفت: خیلی خوشحالم که مقابل تیم سابقم قرار گرفتم و تمام توانم را به کار بستم تا تیمم موفق باشد. تیم ما خوب بازی کرد و ما مسابقه را خوب کنترل کردیم. می‌دانستیم استقلال برای برد به زمین می‌آید و آنها با گذاشتن چهار بازیکن هجومی در خط حمله کاملاً تیم آنها را کنترل کردیم. برخی اشتباهات فردی باعث شد که تیم استقلال فقط به ارسال‌ها روی بیاورد و آنها موقعیت گل چندانی نداشتند. اگر آنها موقعیتی داشتند شما به من بگویید. فقط آخر بازی بود که با آوردن دو بازیکن بلندقد به بازی مستقیم روی آوردند و برای دقایقی خطرناک شدند. اگر ما در ضدحملات دقت می‌کردیم می‌توانستیم به موفقیت برسیم.

* زرگر پنالتی صددرصد ما را نگرفت

وی در خصوص عملکرد داور بازی گفت: امروز دو هند در محوطه جریمه اتفاق افتاد که نمی‌خواهم در موردش نه صحبتی کنم و نه چیزی بگویم فقط می‌خواهم بپرسم آیا هند پنالتی بوده یا نه؟ فقط می‌خواهم اطلاعاتم بالا برود. دو توپ برخورد به دست داشتیم که به نظر من یکی از آنها پنالتی صددرصد بود آقای زرگر آن را نگرفت امیدوارم پنالتی نباشد وگرنه این اشتباه می‌شود هفت بازی که به ضرر ما سوت زدند. 

* واکنش نکونام به یک خبرنگار

نکونام در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی براینکه آیا ۶ دقیقه وقت تلف شده در نیمه دوم توسط زرگر عادلانه بود یا خیر، گفت: من جواب سؤال شما را نمی‌دهم! 

* سایپا تیمی قدرتمند است

سرمربی تیم نساجی گفت: امروز آقای زرگر قضاوت خوبی داشت و یکی دو خطای طبیعی رخ داد ولی باز هم تأکید می‌کنم امیدوارم در مورد صحنه‌های پنالتی اشتباهی صورت نگرفته باشد. چون ممکن بود یک تیم برنده شود. در مورد بازی با سایپا هم فردا ریکاوری می‌کنیم و همه فکر و ذکرمان را روی آن مسابقه می‌گذاریم. با حریفی بازی دارم که تیمی قدرتمند است و برای فصل جدید قهرمانان آسیا می‌جنگد. 

* اگر بیکار بودم حتماً به کنفرانس خبری دیروز می‌آمدم!

وی در خصوص اینکه چرا در نشست‌های خبری قبل از مسابقه شرکت نمی‌کند و روز گذشته این اتفاق رخ داد، گفت: من با حرف شما موافق هستم ولی من یک سؤال دارم. دوستانی که دیروز ناراحت شدند جواب‌شان را بگیرند. من به دوستان اعلام کرده‌ام اگر می‌شود بعد از تمرین به کنفرانس بروم. درست است که استقلال دیر رسیده ولی من نمی‌توانم برنامه تیمم را با استقلال بچینم. من برنامه تیمم را از اردو تا پایان مسابقه می‌چینم. ما روز گذشته ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه جلسه تیمی داشتیم و آیا درست است جلسه تیمی‌ام را رها کنم و به کنفرانس بیایم؟ از شما می‌پرسم از سال گذشته تا حالا در کدام کنفرانس شرکت نکرده‌ام؟ من کاملاً به رسانه‌ایی‌ها احترام می‌گذارم ولی اگر کسی ناراحت شود تیمم برایم مهم‌تر است. شما رسانه‌ایی‌ها هم شما هستید که نساجی موفق شود وگرنه من در هتل بیکار نبودم! اگر بیکار بودم قطعاً در کنفرانس شرکت می‌کردم. اگر از ساعت یک به بعد هر ساعتی کنفرانس بگذارند تا ساعت ۱۷:۳۰ در خدمت دوستان هستم وگرنه بعد از آن نمی‌توانم بیایم.

*خلاصه بازی

دو تیم نساجی مازندران و استقلال تهران از ساعت ۱۹:۳۰ امشب در ورزشگاه پیر وطنی به مصاف هم رفتند.

استقلالی‌ها و شفر که برای نخستین بار جهنم وطنی را تجربه کرده بودند نتوانستند در نیمه نخست موقعیت خطرناکی را خلق کنند و در آن‌سو، شاگردان نکونام هم نتوانستند آن طور که باید از توپ و زمین به نفع خود استفاده کنند.

دو تیم در نیمه نخست بازی محتاطانه‌ای را به نمایش گذاشتند و با تساوی بدون گل به رختکن رفتند.

در نیمه دوم، تیم فوتبال نساجی فشار خود را بیشتر کرد و سعی داشت از جناحین و با ارسال شوت‌های بلند و عمقی به گل برسد که محقق نشد و آبی‌پوشان هم از یکی دو موقعیت خود نتوانستند بهره ببرند.

در هفته هشتم، نساجی مهمان سایپا است و تیم استقلال در هشتاد و هفتمین شهرآورد خود به مصاف تیم پرسپولیس خواهد رفت.

به گزارش فارس، نخستین تقابل نساجی با آبی‌پوشان پایتخت با تساوی بدون گل به پایان رسید و سهم هر دو تیم یک امتیاز بود.

انتهای پیام/الف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *