سهام صندوق فولاد در قراردادی غیرقانونی واگذار شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی عصر امروز در نشست مجمع نمایندگان استان کرمان با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان اظهار داشت: در بحث واگذاری سهام صندوق فولاد تخلفی رخ داده که پیامد‌های منفی ایجاد می‌کند.

وی افزود: شرکت‌هایی که هدفگذاری کردند که سهام گل‌گهر را بگیرند، از طریق تخلف صورت گرفته کار را پیگیری می‌کنند، سهام صندوق فولاد در قراردادی که تخلف بوده به ثمن بخس واگذار شده است که طی شکایتی از صندوق فولاد، پیگیر این مسئله هستیم و تخلف پیگرد قضایی باید شود.

پورابراهیمی گفت: تضییع حقوق ذینفعان صندوق فولاد کشور در این مسئله دیده می‌شود که ۸۵ هزار نفر بازنشته دارد که ۱۵ هزار نفر در استان کرمان هستند، حق این افراد را از طریق توافق غیرقانونی به ثمن بخس واگذار کرده‌اند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: با این خلاف که از طریق بورس می‌خواهند انجام دهند، تصاحب شرکت گل‌گهر توسط شرکت‌های خارج از مجموعه استان می‌شود که به صلاح استان نیست و تبعات امنیتی و اجتماعی دارد و مجمع نمایندگان در این رابطه به صورت جدی وارد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اسناد و مدارک مربوط به تخلفات در واگذاری سهام صندوق فولاد را که به ثمن بخس فروخته شده را داریم و ارائه می‌دهیم.

پورابراهیمی گفت: الان با تاخیر در تشکیل پرونده هیئت داوری در سازمان بورس مواجه‌ایم و هیأت بورس باید سریعا پرونده تخف واگذاری سهام صندوق فولاد را بررسی و تعیین تکلیف کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی بیان داشت: مشکل بنگاه‌های اقتصادی، سرمایه در گردش است و تغییر نرخ ارز نیاز به سرمایه را سه برابر افزایش داده است.

پورابراهیم تصریح کرد: پیشنهاد دادیم ۵۰ درصد از یک میلیارد دلار که از صندوق توسعه ملی برداشت شود، برای سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و ۵۰ درصد در زیرساخت‌های حمل و نقل و صنعت ساختمان گذاشته شود که در شورای عالی اقتصاد کشور مصوب شد.

وی افزود: در صورتی که این مصوبه نهایی شود، ظرفیت بسیار خوبی برای واحدهای مشکل‌دار و کمک به صنایع فراهم می‌شود.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *