در حمایت از خواسته به‌حق مردم با کسی تعارف نداریم

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی در دیدار جمعی از اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم اظهار کرد: علما و روحانیون باید زبان مردم بوده و خواسته‌های به حق مردم را به گوش مسؤولان برسانند.

وی با بیان اینکه پناهگاه مردم روحانیت بود و این افتخاری ارزنده بوده و نباید این ارتباط قطع شود، گفت: ما در حمایت از خواسته به حق مردم و حمایت از انقلاب و نظام اسلامی و ولایت فقیه با هیچ کس تعارف نداریم و کوتاه نخواهیم آمد چون مردم از ما توقع دارند مدافع حقوق آنان و شعار‌های انقلاب اسلامی هستیم.

این مرجع تقلید تاکید کرد: نباید اجازه دهیم عده ای کم با فساد و بی‌مدیریتی کارآمدی نظام را زیر سؤال ببرند و به حق مردم دست درازی کنند.

وی خباثت و دشمنی آمریکا را متذکر شدند و افزود: این دشمنی همواره بوده و خواهد بود چون آنها با ملت ایران مخالف هستند و در این ۴۰ سال بدترین ظلم‌ها را در حق مردم ایران انجام داده‌اند.

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: مردم ما این مسائل را درک می‌کنند بنابر این ۴۰ سال مقاومت و ایستادگی کردند؛ البته مردم از بی‌عدالتی در رنج بوده و از تبعیض و فساد که عده‌ای انجام می‌دهند ناراحت هستند و متاسفانه عده‌ای مشکلات را به نام اصل نظام تمام می‌کنند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه این مردم مسلمانند، فطرت پاک دارند، ظلم ستیز هستند و زیر بار زورگویی‌های آمریکا و ایادی آن نمی‌روند، افزود: البته مردم این را هم تحمل نمی‌کنند یکی پول بیت المال را بخورد و ببرد و عده ای هم به نان شب محتاج باشند.

وی خاطرنشان کرد: من به مسؤولان عرض می‌کنم اگر مردم مطمئن باشند شما با رانت و فساد مقابله می‌کنید بدانید از شما حمایت خواهند کرد.

آیت‌الله نوری‌همدانی با تأکید بر اینکه مسؤولان همه چیز را با تحریم گره نزنند ، گفت: تجربه نشان داده خیلی از مسائل به تحریم ارتباط ندارد، قیمت گذاری واقعی اجناس و نظارت و اشراف بر آن بخشی از مشکلات را حل خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه مسؤولان خواسته به حق مردم را بشنوند و در رفع آن بکوشند اضافه کرد: مردم اجازه موج‌سواری به دشمنان و کسانی که دستشان به خون این ملت آلوده است و الان هم نوکری استکبار را می‌کنند، ندهند.

این مرجع تقلید آینده انقلاب را روشن دانست و افزود: اکثریت مردم ایران انقلاب، نظام و رهبری را قبول دارند و از آن حمایت می‌کنند باید قدر این مردم را دانست به اینها خدمت کرد، مشکلات معیشتشان را حل کرده و برای جوانان کار و زمینه ازدواج فراهم کرد.

وی با اشاره به اینکه مسؤولان از اختلاف و مسائل حاشیه‌ای پرهیز کنند و با وحدت حول محور ولایت فقیه در پی حل مشکلات باشند، اضافه کرد: مسؤولان قضایی با جدیت با مفسدان اقتصادی برخورد کنند.

آیت‌الله نوری‌همدانی تاکید کرد: امام(ره) فرمودند این انقلاب زمینه ساز ظهور است و ان‌شاءالله با عنایت پروردگار متعال و توجهات حضرت ولی عصر(عج) و حمایت مردم این انقلاب حفظ خواهد شد.

انتهای پیام/ن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *