مراکز آموزش عالی دانش‌آموخته‌هایی تحویل جامعه دهند که منتظر استخدام دولتی نباشند

به گزارش خبرگزاری فارس از اسفراین، مجتبی شریعتی نیاسر عصر امروز در رأس هیاتی از بخش‌های مختلف آموزشی و کارگاهی مجتمع آموزش عالی شهرستان اسفراین بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اسفراین گفت: مجتمع آموزش عالی اسفراین با داشتن زیرساخت‌های مناسب از موقعیت علمی و آموزشی خوبی در سطح منطقه برخوردار است.

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: یکی از برکات این مجتمع آموزشی مجاورتش با مراکز صنعتی بزرگ از جمله مجتمع فولاد و لوله‌گستر است که نمونه‌ای از تعامل بسیار خوب بین صنعت و دانشگاه است.

شریعتی افزود: اگر مراکز آموزش عالی در ارتباط تنگاتنگ با مراکز صنعتی باشند می‌توانند دانش‌آموخته‌های موفق‌تری تحویل جامعه دهند.

وی متذکر شد: این‌چنین مراکزی می‌توانند دانش‌آموخته‌های خود را به‌ گونه‌ای آموزش دهند که هیچ‌گاه منتظر استخدام در مراکز دولتی نباشند، بلکه خودشان یکی از کارآفرینانی باشند که کار تولید کنند و مهارت‌های فراگرفته را به‌ خوبی به جامعه منتقل کنند.

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اجرای سند آمایش آموزش عالی در مراکز علمی کشور بیان کرد: براساس سند آمایش آموزش عالی، مجتمع آموزش عالی شهرستان اسفراین مأموریت خودش را پیدا کرده و باید روی این مأموریت کار کند و اگر مراکز آموزش عالی ما هر کدام مأموریتی داشته باشند یقیناً موفق‌تر خواهند بود و از پراکنده کار کردن پرهیز خواهد شد.

به گزارش فارس، معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ابتدای ورود به مجتمع آموزش عالی شهرستان اسفراین با حضور در گلزار شهدای گمنام در محوطه مجتمع آموزش عالی اسفراین با اهدای شاخه گل و قرائت فاتحه یاد و خاطره تمامی شهدای ایران اسلامی را گرامی داشت.

انتهای پیام/ذ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *