نخستین تصویر از تابوت مطهر شهید «محمدعلی عامریون»

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری فارس استان سمنان، شهید «محمدعلی عامریون» که در عملیات والفجر ۸ به درجه رفیع شهادت نائل آمد، بعد از ۳۴ سال و در آستانه سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) به آغوش خانواده‌اش بازگشت.

خبرگزاری فارس، نخستین تصویر از تابوت شهید محمدعلی عامریون را در معراج‌الشهدای تهران منتشر می‌کند.

تمثال مبارک شهید عامریون عصر امروز هم در حاشیه پانزدهمین یادواره شهدای روحانی شهرستان شاهرود در حسینیه اعظم مدرسه قلعه این شهر به نمایش درآمده بود.

شهید محمدعلی عامریون متولد سال ۱۳۴۲ محله باغ‌زندان شاهرود است که با هفت ماه و ۲۱ روز جبهه در سال ۱۳۶۴ و در ۲۱ بهمن‌ماه در عملیات والفجر ۸ به‌عنوان معاون دسته در حالی که دانشجو بود، در جزیره بوارین شربت شهادت را نوشید و پیکر مطهرش بعد از ۳۴ سال به آغوش خانواده خود بازمی‌گردد.

این شهید آرزو داشت پیکرش بازنگردد و به مادرش این مسأله را گفته بود؛ او در وصیت‌نامه خود بر عنصر محوری حجاب تأکید داشت و اکنون نیز این شهید بزرگوار در روز حجاب و عفاف و در روز ۲۱ تیرماه در شاهرود تشییع خواهد شد.

شهید محمدعلی عامریون در وصیت‌نامه خود آورده است: باید شکرگزار خداوند باشیم که بر ما منت نهاده و رحمت‌های خود را شامل حال ما کرده است؛ باید آنچه در توان و وجودمان است، برای باقی ماندن این حکومت فدا کنیم. این میسر نمی‌شود؛ مگر اینکه گوش به فرمان مرجع کبیرمان باشیم و تکلیف را انجام دهیم و عامل به وظیفه باشیم.

اگر کفران نعمت الهی کنیم، به عذاب دچار می‌شویم که مسؤول خون همین شهدا هستیم؛

در عین حال صبر پیشه خود کنید که مورد عنایت همیشه خداوند قرار بگیرد.

شما استادان، محصلان و وارثان خون هزاران شهید، بدانید که مسؤولیت سنگینی به عهده دارید و می‌توانید با خوب درس دادنتان و شما ای دانش‌آموزان با خوب درس خواندنتان، وظیفه‌تان را به نحو احسن انجام بدهید و بدانید که اول تزکیه و بعد تعلیم است…

انتهای پیام/ن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *