پارچه چادری مشمول ارز رسمی می‌شود

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به دسته‌بندی اقلام وارداتی به ۴ دسته و تخصیص ارز بر اساس اولویت به آن اظهار کرد: دسته اول کالاها، کالاهای حیاتی هستند، دسته دوم کالاهای مصرفی مواد اولیه و تجهیزات تولیدی، دسته سوم کالاهای مصرفی گیرنده ارز نرخ آزاد و دسته چهارم نیز کالاهای ممنوعه نام گرفته‌اند که ارزی به آن تخصیص پیدا نمی‌کند.

وی در ادامه افزود: پارچه‌های مشکی مورد مصرف در دوخت چادر، در گروه سوم کالاهای وارداتی قرار گرفته‌اند و همین امر باعث شده که قیمت این پارچه‌ها افزایش یابد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این امر باعث می‌شود تا به دلیل گران شدن چادر، برخی نتوانند که آن را تهیه کنند.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با نظر به این‌که نباید شرایطی ایجاد شود که خواهران محجبه، به دلیل گرانی چادر مجبور به نخریدن آن نشوند؛ استثنا قائل شده و پیشنهاد شد که این کالا از گروه سوم به گروه دوم کالایی منتقل شود تا قیمت آن کاهش یابد.

فولادگر سهم پارچه‌های وارداتی در بازار چادر مشکی را بیش از ۹۰ درصد عنوان کرد و گفت: تنها دو کارخانه تولید پارچه چادری در کشور وجود دارند که در نظر داریم موانع و مشکلات آن‌ها نیز حل شود و طرح‌های توسعه جدیدی به اجرا برسانند.

انتهای پیام/ن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *