قانون قابل نقد است ولی قابل‌نقض نیست/ کوتاهی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغال

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری فارس از بیرجند، بابک دین‌پرست امشب در دهمین کارگروه تخصصی اشتغال خراسان‌جنوبی اظهار داشت: طرح‌های اشتغال شهرستانی باید شاخصی برای ارزیابی فرمانداران باشد.

وی تصریح کرد: بخشی از عدم تخصص‌ها به دلیل مشکلات موجود و بخشی به دلیل اقدامات غیرقابل‌قبول سازمان‌ها است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور با بیان اینکه برای عملکرد طرح‌های اشتغال پایدار تا پایان تیرماه مهلت وجود دارد، یادآور شد: هر بانکی که در راستای پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی کوتاهی کرده باید پاسخگو باشد و کوتاهی بانک‌ها پذیرفتنی نیست.

دین‌پرست با اشاره به اینکه تا پایان تیرماه مشکلات طرح‌های اشتغال پایدار روستایی باید بررسی شود، افزود: نسبت به اجرای طرح‌های روستایی بی‌رحمانه باید برخورد کنید.

وی اضافه کرد: بانک‌هایی که ایرادهای مغرضانه‌ای در مورد پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی دارند باید معرفی شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور ادامه داد: در مقابل کسانی که بخواهند به اندازه سر سوزنی کوتاهی کنند نباید کوتاه بیایید.

دین‌پرست با اشاره به اینکه زمانی که طرح‌ها در اختیار بانک‌ها قرار داشته باید مشخص شود، گفت: طرح‌ها باید در اسرع وقت تعیین تکلیف و طرح‌های مصوب به سرعت پرداخت شود.

وی با بیان اینکه ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتباری که برای طرح‌های اشتغال پایدار روستایی مصوب شده باید تا پایان تیرماه پرداخت می‌شد که متأسفانه تاکنون این امر محقق نشده است و قرار نیست با فرمانی پیش برویم که پرداخت این تسهیلات هشت سال طول بکشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور یادآور شد: با قوت پشت سر استانداری ایستاده‌ایم که مؤسسات مالی پرداخت‌ها را به طرح‌ها انجام دهند و از هیچ دستگاهی هیچ عذری پذیرفتنی نیست.

دین‌پرست با بیان اینکه قانون قابل نقد بوده ولی قابل‌نقض نیست، اضافه کرد: دستورالعملی که دولت ابلاغ کرده هر چند شاید مشکلاتی داشته باشد ولی هیچ کس حق نقض آن را ندارد.

وی گفت: هر کس در مورد دستورالعمل‌های ابلاغی ایستاده در مقابلش کوتاه نیایید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور با اشاره به اینکه تأکید جدی ما در طرح اشتغال پایدار روستایی و مهارت‌آموزی است، یادآور شد: متعهد شده‌ایم در مورد طرح مهارت‌آموزی و حمایت از اشتغال گزارش استان‌ها را به ریاست جمهوری ارائه دهیم که تقاضا داریم به شکل جدی در این استان نیز این امر پیگیری شود.

دین‌پرست اضافه کرد: طی ۹ ماه گذشته ۵۴ نامه را به خدمت رئیس‌جمهور از سوی حوزه معاونت اقتصادی وزارت کشور ارائه داده‌ایم که ۶۵ دستور در این راستا توسط رئیس‌جمهور داده شده است.

وی ادامه داد: اگر خوب رصد و پیگیری کنیم دولتمردان و در رأس آن رئیس‌جمهور با حساسیت موضوعات و مسائل را پیگیری می‌کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور با اشاره به اینکه باید روی چند مشکل و پروژه مهم در استان متمرکز شویم تا برای پیگیری و اجرایی شدن آن‌ها در کلان کشوری اقدام شود، گفت: در موضوعاتی که سردرگم هستید با تمام جدیت تلاش می‌کنیم تا پیگیری شود.

انتهای پیام/الف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *