دوچرخه‌سوار ایرانگرد به سمنان رسید/ در راه ۱۵۵ کشور جهان پس از ۲۰ سال اعتیاد+ تصاویر

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، دوچرخه‌سوار ایرانگرد که با هدف ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری، حفاظت از محیط‌زیست، ترویج گردشگری و گرامیداشت شهدای مدافع حرم، ۲۶ استان کشور را رکاب زده است، ظهر امروز وارد سمنان شد.

«محمدآقا میربابایی» امروز و پس از ورود به اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان گفت: سفرم از ابتدای تیرماه سال ۱۳۹۵ آغاز شده و سمنان بیست و هفتمین استان کشور است که وارد آن می‌شوم.

وی با انتقاد از استفاده بی‌رویه از وسایل نقلیه، بروز ترافیک و آلودگی محیط‌زیست، گفت: دوچرخه‌سواری می‌تواند بهترین جایگزین استفاده از وسایل نقلیه به‌خصوص وسایل نقلیه تک‌سرنشین در شهرها باشد.

میربابایی افزود: تاکنون استان‌های گیلان، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، تمامی جزایر جنوبی کشور، کرمان، یزد، فارس، کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، قم، مرکزی، لرستان، همدان، زنجان، قزوین، البرز و تهران را رکاب زد‌ام.

وی گفت: در ادامه سفر و پس از بازدید از استان سمنان، وارد خراسان جنوبی، رضوی و شمالی، گلستان و مازندران می‌شوم.

این دوچرخه‌سوار ایرانگرد افزود: پس از پایان دور ایرانگردی، سفر خود به ۱۵۵ کشور جهان را با هدف ترویج صلح و معرفی جاذبه‌ها و فرهنگ ایران آغاز می‌کنم.

میربابایی گفت: با توجه به اینکه در سفر به استان‌های مختلف، یادگاری‌های ارزشمندی جمع‌آوری کرده‌ام، پس از پایان سفر، موزه‌ای در این زمینه نیز راه‌اندازی می‌کنم.

به گزارش فارس؛ محمد آقا میربابایی ورزشکار بابلسری، سال ۹۲ نیز با هدف شعار مبارزه با اعتیاد توانست با دوچرخه به ۲۰ استان کشور سفر کند.

دوچرخه‌سوار بابلسری که خود حدود ۲۰ سال مصرف‌کننده مواد مخدر بوده، در اقدامی شایسته عزم خود را جزم کرد و با خرید یک دستگاه دوچرخه ساده به‌منظور مبارزه با مواد مخدر و پیام حفظ محیط‌زیست سفر خود را از بابلسر در استان مازندران آغاز کرده است.

این جوان ۴۲ ساله بابلسری در کودکی پدر خود را در حادثه رانندگی از دست داد و با تشویق مادرش اقدام به این کار شایسته و ارزشمند کرده است.

 

انتهای پیام/ر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *