۳۰ درصد آب فولاد مبارکه از محل پساب تأمین می‌شود/ سرمایه‌گذاری ۴۵۰ میلیارد تومانی برای کاهش مصرف آب در بخش خطوط تولید فولاد مبارکه

بهرام سبحانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در خصوص پیشرفت طرح‌های بازچرخانی آب در این بنگاه فولادی اظهار کرد: کاهش مصرف و بهینه‌سازی استفاده از آب در خطوط تولید فولاد مبارکه موضوع جدیدی نیست و از مدت‌ها قبل با پیش‌بینی افزایش مشکلات آبی، برنامه‌ریزی برای حرکت در این مسیر انجام شده بود.

وی در ادامه افزود: از ابتدای بهره‌برداری از فولاد مبارکه تاکنون سیاست‌ها و اقدامات مهمی در راستای کاهش مصرف آب در پیش گرفته شده و بر همین اساس، مصرف آب در خطوط تولید تا ۷۵ درصد کاهش یافته است.

مدیرعامل فولاد مبارکه با اشاره به سرمایه‌گذاری و اجرای طرح‌ها و پروژه‌های بازچرخانی آب در خطوط تولید خاطرنشان کرد: مصرف آب در تولید کلاف گرم در سال ۹۶ برابر با ۴٫۴ متر مکعب بر تن تولید بود و در سال ۹۷ این عدد به ۳٫۶ متر مکعب رسیده است.

سبحانی، طرح جمع‌آوری و تصفیه پساب‌های شهری شهرستان‌های لنجان و مبارکه را یکی از طرح‌های مهم آبی فولاد مبارکه عنوان کرد و متذکر شد: با اجرای این پروژه که حدود یک سوم آب مورد نیاز شرکت را تأمین خواهد کرد که گام مؤثری برای جلوگیری از آلوده شدن منابع آب زیرزمینی و آب‌های سطحی منطقه برداشته شد.

وی، سرمایه‌گذاری صورت گرفته در بخش کاهش مصرف آب در خطوط تولید فولاد مبارکه را بیش از ۴۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

مدیرعامل فولاد مبارکه همچنین تصریح کرد: در خصوص طرح جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب شهرستان‌های لنجان و مبارکه تاکنون ۳۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته و این پروژه در مراحل پایانی خود قرار دارد.

سبحانی در تشریح پیشرفت این پروژه عنوان کرد: انتقال و تصفیه پساب‌های شهر مبارکه و صفائیه انجام شده و انتقال پساب شهرهای زرین شهر و ورنامخواست تا یک ماه آینده تکمیل می‌شود و پیش‌بینی می‌شود تا یک سال آینده با تکمیل تمامی شبکه، ۳۰ درصد از آب مورد نیاز فولاد مبارکه از این محل تأمین شود.

انتهای پیام/ذ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *