سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری برای ایجاد زنجیره فولاد در کردستان

به گزارش خبرگزاری فارس از بیجار، بهمن مرادنیا شامگاه یکشنبه در جلسه شورای اداری بیجار و معارفه فرماندار این شهرستان که در سینما آزادی برگزار شد، با بیان اینکه مسؤولیت و خدمت در نظام اسلامی توفیق بزرگی است، اظهار کرد: جابجایی مسوولیت‌ها به معنای ناکارآمدی فرد نیست بلکه تغییر می‌تواند منشأ تحول در امور باشد.

وی با تقدیر از زحمات فرماندار سابق بیجار عنوان کرد: هیچ پارامتری جز توانمندی برای انتخاب فرماندار جدید بیجار در نظر گرفته نشده است.

استاندار کردستان تصریح کرد: من برای کار در کردستان و زادگاهم شهرستان بیجار هیچ معامله‌ای با هیچ کسی نداشته و نخواهم داشت، تصورها و تلقی‌های فضای مجازی در رابطه با انتخاب فرماندار بیجار تماما کذب است.

وی در ادامه خطاب به فرماندار جدید بیجار گفت: تعامل با روسای ادارات و مدیران و اصحاب رسانه و کار برای مردم در رأس امور باشد؛ مسائل حاشیه‌ای موجبات عدم پیشرفت استان کردستان را فراهم می‌کند و فقط باید در راستای اتحاد، همدلی و یکدلی در استان میان مسوولان و مردم در تلاش بود.

مرادنیا در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص زنجیره فولاد بیان کرد: تمام تلاش ما این است که مسئله فولاد مسائل اجتماعی در بر نداشته باشد و برای جانمایی آن ماه‌ها تحقیق شده است.

استاندار کردستان ادامه داد: بعد از تحقیق در رابطه با فولاد به این نتیجه رسیدیم که دو مجموعه مستقل یکی در بیجار و دیگری در قروه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری زنجیره فولاد بزرگترین سرمایه‌گذاری در طول عمر استان کردستان تاکنون است، گفت: برای انجام این مهم یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌شود.

مرادنیا بیان کرد: بعد از ماه رمضان با حضور وزیر صنعت همزمان سه پروژه آهن اسفنجی یکی مربوط به بخش خصوصی در سقز و دو مورد دیگر مربوط به بخش دولتی در قروه و بیجار کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی بیان کرد: یکی از این دو مجموعه مستقل تبدیل به زنجیره فولاد خواهد شد اما تاکنون مکان آن مشخص نشده است.

استاندار با بیان اینکه سد سیاه زاغ آب شرب ۹۰ روستا در حوزه دیواندره و بیجار و آب شرب شهر بیجار را تأمین خواهد کرد، افزود: انتقال آب این سد نیازمند ۱۴ میلیارد تومان اعتبار است که با بانک‌های ملی و صادارت برای سرمایه‌گذاری این مهم صحبت شده است.

انتهای پیام/ن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *