افزایش ۳ برابری سمن‌های حوزه جوانان در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، سیدعبدالحمید احمدی امشب در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ورزش و جوانان قدیم و جدید خراسان‌جنوبی اظهار داشت: حوزه ورزش و جوانان بسیار خطیر و گسترده و در عین حال دشوار و مهم است و افرادی که مسؤولیت‌هایی بر عهده دارند باید به نحو شایسته‌ای ایفای نقش کنند.

وی با بیان اینکه جامعه هدف در ورزش عمومی و فرابخشی است، افزود: مسؤولان این حوزه باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی و اقدام کنند که آحاد مردم زیر چتر حمایتی ورزش قرار گیرند تا تأثیرات آن در سلامت اجتماعی و ارتقاء زندگی مردم مشهود باشد.

معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: از آنجائی که توسعه ورزش همگانی از اولویت‌های راهبردی وزارت است لذا نیازمند همکاری، تعامل، همدلی و هم‌افزایی تمام بخش‌ها و حوزه‌های مرتبط را می‌طلبد تا بتوان موجبات ارتقاء سلامت و افزایش نشاط اجتماعی را فراهم کرد.

احمدی یادآور شد: خراسان‌جنوبی از شرایط خاصی برخوردار است و پراکندگی جمعیت و بعد مسافت شهرستان‌ها تا مرکز ایجاب می‌کند برنامه‌ریزی دقیق و جامع در تمام حوزه‌ها صورت گیرد و با جدیت مطالبات مردم پیگیری و اقدام شود.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت و استعدادهای بالقوه ورزشی بسیار والایی در خراسان‌جنوبی وجود دارد که برای پرورش، شکوفایی و هدایت آن باید با تلاش مستمر و مدون زمینه افزایش تعداد قهرمانان ملی‌پوش رشته‌های گوناگون را فراهم کرد.

معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان با تأکید بر اینکه توجه ویژه‌ای باید به ورزش بانوان بشود، گفت: هرجا فرصت برابر و مناسبی برای بانوان فراهم شده آثار ارزشمندی را به ارمغان آورده است که می‌توان به قهرمانی تیم فوتبال و کاراته بانوان ایران در آسیا اشاره کرد.

احمدی اذعان داشت: توسعه حوزه جوانان و مشارکت‌ آنان در بخش‌های مختلف اعم از اجتماعی، علمی و اداری جزو برنامه‌های راهبردی دولت است و طی برنامه ششم باید تعداد سمن‌های این حوزه از ۲ هزار به ۶ هزار مورد برسد.

وی اهتمام به توسعه امور جوانان و ایجاد فرصت برای فعالیت‌های هرچه بیشتر سازمان‌های مردم‌نهاد را خواستار شد و افزود: حمایت مسؤولان ارشد سازمانی و بخش‌های خصوصی می‌تواند زمینه خدمتگزاری آنگونه که شایسته مردم است را در حوزه ورزش و جوانان را فراهم و گره‌گشای مشکلات احتمالی باشد.

انتهای پیام/ج/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *