تجمع زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی در دفاع از مردم فلسطین

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، امشب زائران و مجاوران در راستای اعلام انزجار از رژیم غاصب و جنایتکار صهیونیستی در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی اجتماع کرده بودند.

این برنامه که قرار بود در صحن قدس برگزار شود با ریزش باران به رواق امام خمینی(ره) انتقال یافت. با وجود ریزش نعمت الهی و آب گرفتگی معابر و صحن‌ها اما از حضور زائران و مجاوران و جوانان در این مراسم کم نشده بود.

پس از برگزاری نماز مغرب و عشا، دعای پرفیض امین‌الله توسط عباس حیدرزاده قرائت شد و مراسم با مدیحه‌سرایی حاج مهدی رسولی و شعرباف ادامه یافت.

زائران و مجاوران در دفاع از حقوق تضییع شده مردم مظلوم فلسطین و محکومیت اسرائیل جنایتکار با شعار «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» مراسم را زینت می‌دادند و حضور گسترده و پرشور جوانان و نخبگان با پلاکاردها و پرچم فلسطین در رواق امام خمینی(ره) مراسم را پرشورتر کرده بود.

این ویژه برنامه که به مناسبت یوم‌النکبه در رواق امام خمینی(ره) برگزار شده بود با سخنرانی حجت‌الاسلام محمد هادی عبدخدایی ادامه و با قرائت بیانیه پایان یافت.

عبدخدایی با اشاره به اینکه هفتادمین سال اشغال فلسطین و قدس عزیز بیانگر جنایت رژیم صهیونیستی است، بیان کرد: مسجدالاقصی از اماکن بسیار مقدسی است که در سرتاسر تاریخ مورد توجه پیروان ادیان توحیدی و ابراهیمی یهودیت، مسیحیت و اسلام بوده است. این مسجد در سرزمین شام و شهر بیت المقدس واقع شده و بنابر شواهد تاریخی نخستین‌بار داوود نبی(ع) در محل آن اقدام به احداث معبدی نمود و سلیمان(ع) آن را تکمیل کرد.

وی ادامه داد: جنگ‌هایی که در برخی دوران، بیشتر کشورهای اسلامی و بیشتر قاره اروپا را در بر گرفت. این درگیری‌های سیاسی سبب شد تا بیت‌المقدس ارزش چند برابری پیدا کند و به عنوان یک دغدغه برای تمام مسلمانان مطرح شود؛ لذا باید در تحلیل جایگاه بیت‌المقدس به ارزش و اهمیت سیاسی آن نیز توجه جدی شود.

عبدخدایی با اشاره به اینکه شعار رژیم غاصب صهیونیستی «از نیل تا فرات» است، بیان کرد: این رژیم منحوس روز به روز در حال پیشرفت و در حال توسعه ارضی بود، امام راحل با انقلاب اسلامی ایران و نامگذاری روز قدس و دعوت همه مسلمانان برای راهپیمایی روز قدس، قدرت توسعه این رژیم جعلی کاهش یافت.

وی افزود:‌ اینکه استکبار جهانی می‌بیند که در منطقه پیشرفت‌ها به نفع اسلام است ناراحت می‌شود. ما پشتوانه خدا را داریم، خدا فرموده است که ما پیامبران و مومنان را در دنیا و آخرت یاری می‌کنیم. دوم مردم با ما هستند، امروز عربستان غلام آمریکا است، چون پایگاه مردمی ندارد و مجبور است که پشتوانه‌اش آمریکا باشد.

عبدخدایی گفت: ما اگر با خدا باشیم پیروز هستیم و از هیچ‌کس واهمه نداریم، خدا وعده پیروزی داده است.

وی در ادامه گفت: پیامبر(ص) می‌فرماید که هرکسی اهتمامی به امور مسلمانان نداشته باشد مسلمان نیست، لذا برای ما بیت‌المقدس مهم است، قبله دوم ما است و جایگاه ویژه‌ای دارد و باید از مردم مظلوم فلسطین دفاع کنیم.

انتهای پیام/ذ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *