استقرار ۱۰۰۰ ایستگاه امداد و نجات در کشور/ ارائه خدمت به بیش از یک میلیون مسافر توسط هلال احمر

به گزارش خبرگزاری فارس استان تهران، مسعود حبیبی بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از ایستگاه نوروزی هلال احمر ملارد اظهار کرد: جمعیت هلال احمر در نوروز امسال دو طرح را اجرایی کرد، نخستین طرح نوروزی هلال احمر، طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی بر پایه آگاهی‌بخشی به جامعه و اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به مسافران نوروزی است.

وی بیان کرد: دومین طرح هلال احمر، طرح ملی امداد و نجات است که بر این اساس بیش از یک هزار پایگاه ثابت و موقت در جاده‌های مستقر شده‌اند و به حادثه‌دیدگان و مسافران ارائه خدمت می‌کنند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر تصریح کرد: در طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی بیش از ۲۰ هزار جوان عضو جمعیت هلال احمر در ۷۰۰ پست ثابت و ۳۰۰ پست سیار در قالب جوانان دوچرخه‌سوار طرح سحاب به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون به بیش از یک میلیون و ۴۴ هزار نفر در پست‌های ایمنی و سلامت هلال احمر ارائه خدمات شده است، یکی از خدمات ویژه‌ای که در این پست‌ها ارائه می‌شود توصیه‌های ایمنی در بحث رانندگی و کمپین «نه به تصادف» است.

حبیبی در پایان متذکر شد: روزانه به طور متوسط ۴۳ نفر در حوادث رانندگی در کشور کشته می‌شوند، به همین دلیل جوانان جمعیت هلال احمر با آگاهی‌بخشی به مسافران به ویژه رانندگان درباره حوادث رانندگی به دنبال کاهش این آمار هستند.

انتهای پیام/ج

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *