ورودی جاده ملایر ـ همدان در شأن پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، امیر خجسته ظهر امروز و در بازدید مشترک با شهردار همدان، مدیر منطقه ۳ شهرداری و پیمانکاران پروژه ساماندهی ورودی همدان از سمت ملایر بر کاهش تلفات جاده‌ای و زیباسازی این معبر در نتیجه تعریض ورودی همدان از سمت ملایر تأکید کرد.

وی با بیان اینکه این ورودی بسیار حادثه‌خیز بود و تعداد زیادی تلفات جاده‌ای داشت، گفت: علاوه بر آن این ورودی، بسیار منظره زشتی در ابتدای ورود به همدان ایجاد کرده بود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس ادامه داد: امسال با انتخاب شهردار همدان و تخصیص بودجه‌ای که بخشی از آن را از بودجه‌های ملی اختصاص دادیم و پیگیری برای دریافت ۵ هزار تن قیر از وزارت راه و شهرسازی ، ساماندهی این مسیر آغاز شده و پیشرفت خوبی داشته است.

وی با تقدیر از اقدامات شهردار همدان در این زمینه گفت: فعالیت برای اجرای این طرح در شرایط دشوار و سرمای زمستان انجام شده که جای تقدیر بسیار دارد.

خجسته ادامه داد: تعریض ورودی همدان از ملایر تلفات جاده‌ای که در این قسمت رخ می‌داد را به حداقل می‌رساند و ورودی همدان نیز در شان پایتخت گردشگری آسیایی می‌شود.

وی با بیان اینکه پیشرفت کار جای تقدیر بسیار دارد، گفت: سال آینده شهروندان ساکن در محدوده جاده ملایری شکوفایی را در این قسمت خواهند دید.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال ۲۰۱۸ افزود: ساماندهی ورودی‌های همدان برای این رویداد بسیار ضروری است.

وی با بیان اینکه از استاندار همدان خواسته‌ایم طرح‌های اقتصادی جاده ملایر را ارائه دهند تا سرمایه‌گذاری‌ها در آینده به این سمت هدایت شود، گفت: ساماندهی ورودی همدان از تهران نیز توسط شهرداری آغاز شده و تملک‌ها در حال انجام است.

خجسته به ایجاد تقاطع زیرگذر در جاده حادثه‌خیز سرخ آباد نیز اشاره کرد و گفت: ماه‌ها پیگیری مجدانه در این خصوص و جلسات متعدد با معاونین وزیر راه، نهایتا تصویب این زیرگذر و شروع به کار عملیات عمرانی ان را به همراه داشت و امید داریم به زودی این پروژه به نتیجه برسد.

انتهای پیام/و

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *