شهرداری مشهد به تنهایی حق تصمیم‌گیری درباره محتوای تابلوهای شهری را ندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر ظهر امروز در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی در دفتر امام جمعه مشهد در واکنش به نوع جدید تبلیغات شهری که اولین بروز آن در میدان شهدای مشهد رخ داد، اظهار کرد: امروز وضعیت نابسامانی در مشهد نسبت به تبلیغات شهری صورت می‌گیرد که دور از شأن مشهد است.

وی با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی نسبت به این موضوع باید واکنش نشان دهد، افزود: شهرداری عضوی از اعضای موضوع ساماندهی تبلیغات شهری است و نباید این طور باشد که چون شهرداری تابلوهای شهری را در اختیار دارد، مجاز است، هر کاری در ارتباط با تبلیغات درون شهری انجام دهد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به تزیینات شهری در دهه اول محرم اشاره کرد و متذکر شد: شهرداری یک بار در بحث محرم اقدامات غلطی را انجام داد که متأسفانه نسبت به این موضوع برخورد لازم صورت نگرفت و مسؤولان شهرداری اینطور تصور کردند که می‌توانند هر اقدامی برای تبلیغات شهری انجام دهند.

پژمانفر با تأکید بر اینکه تبلیغات درون‌شهری براساس قانون و ضابطه باید انجام شود، توضیح داد: آنچه الان در میدان شهدا و میدان ۱۵ خرداد تبلیغ شده، دور از شأن مشهد است.

وی با اشاره با اینکه تبلیغات میدان شهدا سازگار با شأن مشهد نیست، عنوان کرد: باید پیگیری لازم صورت گیرد تا  قبل از حضور زائران نوروزی در مشهد، تبلیغات جمع‌آوری شوند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدامی که اکنون در مشهد صورت گرفته، مصوبه ندارد، گفت: شهرداری حق ندارد به‌ صورت مستقل محتوا را روی تابلوهای شهری نصب کند.

گفتنی است؛ این جلسه با غیبت نماینده‌ای از شهرداری تشکیل شده بود که براساس اظهارات حجت‌الاسلام پژمان‌فر این غیبت‌ها باید به صورت گزارش به اطلاع مردم برسد.

انتهای پیام/ذ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *