پرهیز مسئولین از حزب‌بازی و سیاست‌زدگی در تصمیم‌گیری‌ها/ نیروهای کارآمد نباید به بهانه‌های ساختگی کنار گذاشته شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر یزد با اشاره به توطئه‌ها و دشمنی‌های استکبار جهانی در کشور، در طی یک سال گذشته؛ تصریح کرد: دشمنان انقلاب و کشور از هر طریقی به دنبال تضعیف نظام و ایجاد اختلاف در جامعه هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان با تأکید بر اینکه عنایت خداوند و بصیرت و هوشیاری مردم تا به امروز باعث شده تا فتنه‌ها و توطئه‌های دشمنان بی‌اثر بماند، افزود: مسئولین باید قدردان چنین مردمی باشند و برای حل معضلات آن‌ها تمام تلاش خود را به کار بگیرند.

امام‌ جمعه یزد همدلی و اتحاد بین مسئولین و اقشار مختلف مردم را ضرورت پیشرفت و تعالی کشور دانست و عنوان کرد: استکبار جهانی همواره برای نفوذ در ارکان مهم تصمیم‌گیری و ایجاد اختلاف و دودستگی در کشور برنامه داشته است و هیچ‌کس نباید نسبت به این توطئه‌ها و فتنه‌انگیزی‌ها غافل و بی تفاوت باشد.

وی ادامه داد: مسئولین در هر پست و مقامی، و نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی باید بدانند که حزب‌بازی و سیاست‌زدگی آفت کار آن‌ها است.

ناصری بابیان اینکه اگر مسئولی کار خود را به‌خوبی انجام می‌دهد و برای کشور و جامعه مفید است؛ منافع حزبی و سیاسی نباید باعث کنار گذاشته شدن آن مسئول شود، یادآور شد: نیروهای خوش‌نام و کارآمد کشور باید حفظ و حمایت شوند، نه اینکه با بهانه‌های ساختگی کنار گذاشته شوند.

پرداختن به اقتصاد مقاومتی به شعار و حرف محدود نشود

خطیب این هفته نماز جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه حل معضلات کشور در گرو عمل به اصول اقتصاد مقاومتی است، اذعان کرد: پرداختن به اقتصاد مقاومتی نباید به شعار و حرف محدود شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان ادامه داد: در این راستا باید از ظرفیت نخبگان و صاحب‌نظران کشور و توانمندی‌ها گروه‌های مردمی بهتر و بیشتر استفاده شود.

وی بر ضرورت توجه بیشتر مسئولین به توانمندی‌های داخل کشور تأکید کرد و افزود: حمایت از تولید داخلی و شناسایی استعدادهای جوانان و پرورش آن‌ها باید موردتوجه جدی مسئولین و نهادهای ذی‌ربط قرار بگیرد.

لزوم نظارت بیشتر بر بازار شب عید

ناصری در ادامه بابیان اینکه در آستانه سال نو و ایام عید نظارت بر بازارها باید افزایش پیدا کند، یادآور شد: دراین‌بین به قشر محروم و مستضعف جامعه باید توجه بیشتری شود و نیازهای آن‌ها در این ایام برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه بازاریان یزد همواره خوش‌نام بودند، تصریح کرد: در این ایام نیز خوش‌نامی بازاریان باید حفظ شود و کسبه باید انصاف را سرلوحه کار خود قرار بدهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان از تلاش مسئولین و بازرسان در کنترل قیمت‌ها و تأمین اقلام موردنیاز مردم تشکر کرد و افزود: همه باید تلاش کنیم تا هم‌وطنان و همشهریان ما در آستانه سال نو مشکلی نداشته باشند.

ناصری بر ضرورت حفظ عزت و معنویت یزد در برنامه‌های متنوع و جشن‌ها و مراسمات گردشگری استان تأکید کرد و اظهار داشت: این مهم نیز باید موردتوجه جدی قرار بگیرد.

تقدیر از تلاش مسئولین اصفهان در پیگیری حل معضل قطعی آب یزد

خطیب این هفته نماز جمعه یزد به معضل قطعی آب استان که به دلیل شکسته شدن لوله انتقال آب رخ داد، اشاره کرد و افزود: با تلاش و پیگیری مسئولین استان یزد و اصفهان این معضل به‌سرعت حل شد و امیدواریم دیگر شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.

ناصری با قدردانی از پیگیری مسئولین اصفهان در این راستا و تلاش‌های مدیران استان یزد، یادآور شد: مردم و مسئولین هر دو استان باید بدانند که دشمن به دنبال فتنه‌انگیزی و ایجاد اختلاف است.

وی با تأکید بر اینکه در این موضوع نیازها و حقوق مردم هر دو استان باید در نظر گرفته شود، خاطرنشان کرد: بحران تأمین آب آشامیدنی در استان یزد بسیار جدی است و از طرفی مشکلات و خواسته‌های مردم و کشاورزان اصفهان نیز از راه منطقی باید پیگیری و برطرف شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد ادامه داد: قراردادها و تصمیمات اتخاذشده در خصوص انتقال آب به یزد باید اجرا شود و در چارچوب قوانین و ضوابط موجود، مشکلات و معضلات باید به‌سرعت برطرف شود تا مشکلات و بحران جدید پیش نیاید.

راهیان نور؛ فرصتی برای ترویج فرهنگ مقاومت در بین جوانان

امام‌ جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری اردوهای راهیان نور در این ایام، ضمن تقدیر از کادر اجرایی این حرکت عظیم فرهنگی؛ یادآور شد: در این راستا ایجاد شرایط حضور اقشار مختلف مردمی به‌خصوص جوانانی که بافرهنگ ارزشی فاصله‌دارند باید موردتوجه قرار بگیرد.

ناصری راهیان نور را فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ مقاومت و آشنا کردن نسل جوان باارزش‌های انقلابی و اسلامی دانست و عنوان کرد: همواره این اردوها و حضور جوانان در یادمان‌های هشت سال دفاع مقدس برکات فراوانی به همراه داشته است.

وی با اشاره به در پیش بودن ایام شهادت امام هادی (علیه‌السلام) و ذکر فضائل آن حضرت و بیان مطالبی پیرامون شخصت امام راحل عظیم‌الشأن و هوشیاری ایشان در برخورد با دشمنان از دیگر مطالب مطرح‌شده توسط آیت‌الله ناصری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر یزد بود.

پایان پیام/چ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *