شور و نشاط خاصی بر فضای سینماهای کشور حاکم است/شاهد افتخارآفرینی آثار هنرمندان ایرانی در سطح جهان هستیم

به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، علی جنتی شامگاه پنج‌شنبه در مراسم بهره‌برداری از مدرنترین سینمای جنوب کشور که در مجتمع سیتی‌سنتر قشم به بهره‌برداری رسید، اظهار داشت: سینمای ایران امروز با پیشرفت‌های صورت گرفته، مورد قبول برترین‌های عرصه سینما در سطح دنیا است.

وی با بیان اینکه اوج فعالیت سینمای ایران از دهه ۷۰ آغاز شده است، افزود: در آنها کارهای هنری بسیاری صورت گرفت و استعدادهای بسیاری وارد عرصه هنر سینما شدند و کارهای ارزشمندی را خلق کردند.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: سخت‌ترین و ناامیدانه‌ترین شرایط کاری سینمای ایران در دولت‌های نهم و دهم بوده که بسیاری از فعالان این عرصه کامل ناامید و بی‌انگیزه بودند.

جنتی با اشاره به توقیف بسیاری از آثار ارزشمند سینمایی در آن دوران، تبیین کرد: زمانی که ما عهده‌دار وزارت ارشاد شدیم، بسیاری از سینماداران از ما خواستار تغییر کاربری بودند و می‌گفتند که سینما سودی برای آنها ندارد.

وی ادامه داد: تمام سعی خود را برای رونق دوباره سینما به کار گرفتیم و امروز با تلاش‌های صورت گرفته، شاهد شور و نشاط در سینماهای کشور هستیم.

جنتی با اشاره به ساخت سینماها در مجتمع‌های تجاری عظیم، بیان داشت: به گفته مدیران این مجتمع‌ها، ساخت این سینماها نقش بسزایی در رونق اقتصادی این مراکز داشته است.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه امروز شاهد افتخارآفرینی آثار هنرمندان ایرانی در سطح جهان هستیم، متذکر شد: زمانی که فیلم‌های سینمایی ایرانی در سطح دنیا صاحب افتخار می‌شوند، بسیار اتفاق مهمی برای عرصه هنر کشور است و اینها افتخارات ملی فرهنگی مهم ما است.

وی با تأکید بر حمایت هرچه بیشتر از هنر سینما، توضیح داد: گویاترین و شفاف‌ترین رسانه‌ای که می‌تواند مشکلات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و دیگر مسائل جامعه را انتقال دهد، سینما است.

انتهای پیام/ذ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *