باید از مصرف‌گرایی کاذب در جامعه جلوگیری کرد/ نقش اصلاحی معلمین در دستگاه آموزشی

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت‌الله محمدعلی رمضانی پیش از ظهر امروز در همایش «دختران امروز، مادران فردا» با شعار «دختران بیدار امروز، مادران موفق فردا» در سالن دبیرستان شاهد آیت‌الله بهجت با گرامیداشت ولادت حضرت صدیقه طاهره (س) و بزرگداشت مقام زن و مادر اظهار کرد: مسؤولان نظام جمهوری اسلامی باید به جوان و نوجوانان ایران اسلامی اعتماد کرده و آنان را باور کند.

وی با بیان اینکه دانستن هویت انسان در نظام خلقت و بررسی جایگاه آن حائز اهمیت است، تصریح کرد: نتیجه و ثمره تفکر غربی بی‌توجهی به ارزش‌های انسانی و الهی است و از آنجا که در غرب تمام تربیت دانش‌آموزان به دستگاه آموزشی آن سپرده‌ شده، نقش خانواده کم‌رنگ است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، نقش والدین در تربیت فرزندان را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: نقش ما و دستگاه آموزشی انتشار ارزش‌های الهی و انسانی در جامعه است.

رمضانی، نقش معلم را نقشی اصلاحی عنوان کرد و افزود: دانش‌آموزان از معلمین الگو می‌گیرند، بنابراین باید معلمین با شرایط موجود موجبات تغییرات ژرف انسانی و الهی در وجود آینده‌سازان این مرزوبوم را فراهم کنند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید به اهمیت جلوگیری از مصرف‌گرایی کاذب در جامعه گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) الگویی ژرف و کامل برای بشریت است، چراکه حضرت با وجود شرایط سخت و ناهموار، الگوساز بشریت شده و آنان را به فلاح و رستگاری دعوت می‌کند.

رمضانی با بیان اینکه ما می‌توانیم امید را در جامعه گسترش داده و موجب ارتقای این فرهنگ در جامعه شویم، بیان کرد: باید با جوانان به‌ درستی رفتار کرده و ظرفیت‌های جوانان را شکوفا و به آن‌ها نشان دهیم.

وی با بیان اینکه باید با تحقیر جوانان در جامعه ممانعت کرد، گفت: جوانان ایران اسلامی بارها توانایی خود را ثابت کرده و نشان دادند که پاسخگوی اعتماد مسئولین بوده‌اند.

انتهای پیام/ذ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *