تبریز آب پاکی روی دست دشمنان نظام ریخت

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، مردم تبریز بعد از اقامه نماز جمعه با حضور خودجوش و گسترده در خیابان‌های شهر، آشوبگری و تخریب اموال عمومی توسط اغتشاشگران را محکوم کردند که این راهپیمایی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همراه بود.

مردم تبریز با سر دادن شعار «ما همه با هم هستیم، پشت ولایت هستیم»، «هم ایران هم قرآن، جانم فدای اسلام»، «مرگ بر آمریکا» و «خونی که در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست»، طومار آشوبگران را در هم پیچیدند و آرامش را به شهر برگرداندند.

اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان با در دست داشتن عکس‌ها و پلاکاردهایی ضمن پشتیبانی و حفاظت از ارزش‌های اسلامی و انقلابی، انزجار و خشم خود را نسبت به اغتشاشگران اعلام کردند.

خیل عظیم مردم تبریز ضمن محکومیت اقدام برخی افراد در آتش زدن اماکن عمومی و تخریب شهر، حمایت همه‌جانبه خود از نظام اسلامی و ولایت فقیه اعلام کردند.

مجید خدابخش، استاندار آذربایجان‌شرقی در حاشیه این راهپیمایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز با بیان اینکه طی یک هفته اخیر در برخی شهرها با تحریک دشمنان اغتشاشاتی ایجاد شده بود، افزود: خوشبختانه استان آذربایجان‌شرقی و  شهر تبریز با متانت مثل همیشه با قضایا برخورد کرد.

وی با اشاره به اینکه استان ما نیز مشکلات اشتغال، معیشتی و اقتصادی دارد، گفت: از تبریز نیز همانند اسمش انتظار می‌رفت که چنین متانتی به خرج دهد زیرا این استان ۱۰ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است.

استاندار آذربایجان‌شرقی افزود: انقلاب ما بر پایه خون شهدا بوده و این استان دارای ۲۳ هزار جانباز و دو شهید محراب است.

وی خاطرنشان کرد: مردم صبور و ولایت‌مدار استان آذربایجان‌شرقی با رصد کامل جریان‌های اخیر و با هوشمندی، هوشیاری و بصیرت انقلابی خود در تحلیل مسائل، بار دیگر وفاداری خود را به آرمان‌های امام و رهبری ثابت کردند و از این آزمون نیز سربلند بیرون آمدند.

ما باید صف اعتراض‌گران اقتصادی و مردمی را از اغتشاش‌گران جدا کنیم

محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در تبریز اظهار کرد: مسائل اخیر دو ریشه خارجی و داخلی داشت که بخش داخلی معترضان به معیشت و اقتصاد بودند که مجلس پیگیر رفع این مشکلات است.

وی افزود: عامل خارجی این فتنه ریشه در رژیم آل سعود، آمریکا و رژیم صهیونیستی دارد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس خاطرنشان کرد: قبول داریم یکسری اشکالات در اقتصاد، اشتغال و توزیع ثروت وجود دارد که شکاف ایجاد کرده است. 

وی تاکید کرد: ما باید صف اعتراض‌گران را از اغتشاش‌گران جدا کنیم و همانطور که مردم با راهپیمایی خود، جواب کوبنده به آشوبگران دادند، مسؤولان نیز باید جواب مناسبی به مردم دارای مشکل بدهند و آن شکاف ایجاد شده را کاهش دهند.

در ادامه گزارش به سراغ مردم ولایت‌مدار حاضر در راهپیمایی رفتیم تا دلیل حضورشان در راهپیمایی را بدانیم که یکی از این افراد سارا عبداللهی، دانشجوی مهندسی پزشکی بود که در خصوص اتفاقات اخیر اظهار کرد: اعتراض به مشکلات اقتصادی حق مردم است و اگر مرز اعتراض با آشوب روشن باشد باید در قبال آن خاضع بود و اگر معترض در چارچوب جمهوری اسلامی ایران فریاد می‌زند که برای جوانم شغل می‌خواهم، باید سخن را شنید.

ما کاری کردیم که در جشن گرگ‌ها سهیم نشویم

هادی غفاری دیگر جوان حاضر در راهپیمایی با ابراز اینکه حتی سایت‌ها و کانال‌های معاند نیز با تحریک و تمسخر باز نتوانستند بصیرت مردمان شهر تبریز را بگیرند،گفت: ما کاری کردیم که در جشن گرگ‌ها سهیم نشویم. 

وی ادامه می‌دهد: همه مشکلات اقتصادی، معیشتی و بیکاری داریم به طوریکه بنده  فوق‌لیسانس بوده و هنوز بیکار هستم ولی این به آن معنا نیست که به خیابان‌ها ریخته و  پرچم و عکس شهید آتش بزنیم.

این جوان افزود: آنهایی که عکس شهید آتش می‌زنند، مزدور هستند چرا که آنها به قدری غافل هستند که نفهمیده‌اند فردی که به وقتش جانش را برای کشور فدا می‌کند در چه سطح میهن‌پرستی قرار دارد. 

به سراغ جوانان دیگری رفتم که وقتی با سوال‌های من مواجه شدند به اتفاق گفتند: ما هم جوانیم و کاری نداریم و دانشجوی کشور هستیم و بابت برخی مسائل از دولت ناراضی هستیم ولی همه این مسائل خانوادگی بوده و به بیگانه مرتبط نیست. 

یکی از این جوانان خاطرنشان کرد: افرادی که پرچم ایران را آتش زدن نباید خود را وطن‌دوست معرفی کنند و البته این کارها نیز فقط از دست یک مشت داعشی و منافق که در رأس آن مریم رجوی قرار دارد بر‌می‌آید. 

به جمع خانواده دیگری رفتم که بعد از اقامه نماز جمعه در راهپیمایی عظیم شرکت کرده بودند. خانواده باوردی فقط به یک جمله اکتفا کردند که آن هم این بود که قاتلان خلق که نامشان را مجاهدان خلق گذاشته‌اند بدانند نمی‌توانند این اعتراضات را به ابزاری جهت رسیدن به اهدافشان تبدیل کنند و مطمئن باشند اگر انقلابی هم شود، آن انقلاب متصل به انقلاب قتل ۱۷هزار نفر از مردم نخواهد بود بلکه انقلابی در زمینه تحول اقتصادی در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد بود. 

حضور راهپیمایان نسبت به اقدامات اخیر اغتشاش‌گران، هوای تبریز را گرم کرده و بصیرت شهر اولین‌ها را برای بار دیگر به رخ دشمنان ایران اسلامی می‌کشاند.

دشمنان نظام هر قدر هم که بخواهند و هر کاری هم بکنند و در ورزشگاه، کانال‌ها و سایر موارد اقدام به تفرقه‌افکنی شود، باز این ملت غیور تحت ولایت امر خود بوده و هیچ‌گاه داخل فتنه جدید دشمنان نمی‌شوند و دل دشمن را خشنود نمی‌کنند. 

انتهای پیام/ن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *