دولت برای جبران کسری بودجه، دست در جیب مردم کرده است

محمد اسماعیلی امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان درباره تقسیم‌بندی بودجه سال آینده اظهار کرد: آنچه به صورت کلی مطرح است، این است که متاسفانه ظاهرا فشارهایی برای مردم در بودجه سال آینده پیش‌بینی شده است.
وی با اشاره به اینکه فشارهای وارده به مردم برای تأمین بودجه از محل مالیات درست نیست، گفت: دولت باید کسری بودجه را از شرکت‌هایی که فرار مالیاتی داشتند، تأمین کند نه اینکه بودجه را از جیب مردم تأمین کند.
عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی موضوعات مطروحه از سوی دولت درباره کنترل تورم را در حد شعار عنوان کرد و افزود: با این شرایط دولت در بودجه سال آینده قیمت بنزین را ۵۰ درصد و قیمت سایر حامل‌های انرژی را نیز افزایش داده است.
اسماعیلی همچنین درباره قطع یارانه بخشی از جامعه از سال آینده گفت: مایه تعجب است که در آستانه انتخابات زمانی که مجلس دولت را موظف کرد، یارانه افراد بی‌نیاز را قطع کند، دولت از این کار سرباز زده و حتی یارانه برخی از افراد که از آن استفاده نمی‌کردند، نیز برقرار شد که در واقع فریب انتخاباتی بیش نبود.
وی ادامه داد: حال سؤال اینجاست، که چرا دولت درست پس از چند ماه از گذشت انتخابات به فکر قطع یارانه ۳۰ میلیون نفر افتاده است؟ جواب سؤال نیز آن است که مملکت و امور کشور سیاسی اداره می‌شود.
عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اداره سیاسی کشور اصلا به نفع کشور در امور مختلف نیست، گفت: با چنین وضعیتی زیرساخت‌ها درست طراحی نشده و مدیریت کشور نیز لطمه خواهد خورد.
اسماعیلی با بیان اینکه قطع یارانه افراد بی‌نیاز از آن کار درستی است که بنده نیز با آن موافق هستم، افزود: اما آنچه مسلم است، طرح قطع یارانه یک موضوع سیاسی است و ربطی به نیازمندی افراد ندارد.
وی با اشاره به اینکه امروز دولت صرفا وعده می‌دهد و عملکرد قابل توجهی ندارد، تصریح کرد: همین امر موجب شده مردم علاوه بر دولت به نظام نیز بدبین شوند.
عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره بودجه تقدیمی دولت و کسب رتبه ۲۷ از نظر میزان بودجه اختصاص یافته برای استان زنجان افزود: البته درباره پیگیری بودجه نمی‌توان به مسؤولان امیدوار شد، چرا که قطعا پیگیری نخواهد شد، از همین رو باید نمایندگان پیگیر این موضوع باشند.

اسماعیلی با بیان اینکه پیش از این نیز در دوره قبلی در بودجه تقدیمی از سوی دولت به استان زنجان از نظر مالیات ظلم شده بود، تصریح کرد: این امر نیز با پیگیری نمایندگان حل شد.
وی با بیان اینکه استان زنجان، پس از انتخابات هنوز در حاشیه باقی مانده و به حالت عادی خود برنگشته است، گفت: زنجان پس از انتخابات تق و لق است و مسؤولان استان مرتب در حال پاسخگویی عملکرد خود در انتخابات هستند.

انتهای پیام/و

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *