۵۵۰ میلیارد ریال به بزرگراه تبریز ـ هریس ـ اهر تخصیص یافت/ پرداخت ۵۱۰ میلیارد ریال اوراق به پیمانکاران

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، صابر تقویمی عصر امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان هریس اظهار کرد: پروژه احداث بزرگراه تبریز-هریس-اهر را یکی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی شهرستان عنوان کرد و اظهار داشت: از سال ۹۴ این بزرگراه با محور پروژه اقتصاد مقاومتی شناخته می‌شود و بر اساس قولی که داده‌اند، مقرر است تا پایان امسال نزدیک به ۳۵ کیلومتر آسفالت‌‌ریزی شده و زیر بار ترافیک قرار بگیرد.

به گفته وی، از مجموع این اعتبارات رقم بسیار ناچیز پول بوده که قرار است تا اوایل سال آینده مطالبات پیمانکاران پرداخت شود.

تقویمی با انتقاد از عملکرد ضعیف بانک‌ها در بحث اقتصاد مقاومتی، گفت: پیوند بخش تجارت با نظام بانکداری کشور هر روز ضعیف و ضعیف‌تر می شود، این در حالی است که بانک‌ها باید در زمینه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به عنوان بازوی اصلی این فرآیند پای کار می‌آمدند.

وی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی به چابکی و سرعت در اقدام و عمل نیاز دارد، گفت: در دو سال گذشته با وجود محدود بودن منابع مالی، با اتکا به سرمایه اجتماعی کارهای بزرگ و چشمگیری انجام شده است.

تقویمی اظهار کرد: رویکرد درون‌زایی در ایجاد تحرک و تحول بخش‌های مختلف به مراتب موثرتر و کارآمدتر از وابسته بودن و چشم دوختن به منابع و مساعدت‌های بیرونی است.

وی از بسیج سازندگی شهرستان خواست نسبت به راه‌اندازی واحدهای کوچک اقتصادی اقدام و تسهیلات مورد نیاز را تامین و ارائه کنند.

تقویمی، از تخصیص اعتبار ۸۷۳ میلیارد تومانی طرح رونق در استان خبر داد و افزود: واحدهای تولیدی کوچک، متوسط و تعاونی هایی که نیاز به توسعه و رونق کسب و کار دارند، می‌توانند با معرفی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی از این تسهیلات استفاده کنند.

وی به اشتغالزایی ۷۵ نفر در قالب اعطای تسهیلات اشتغالزایی به مبلغ سه میلیارد و ۷۸۰میلیون تومان در زیرشاخه‌های بخش کشاورزی، دامداری، خرید ادوات کشاورزی، پرورش قارچ و زنبورعسل در این شهرستان اشاره کرد و افزود: ۲۲۰نفر نیز در این راستا در سامانه رصد اشتغال ثبت شده‌اند.

انتهای پیام/ن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *