ترافیک فوق‌سنگین در محورهای شرق استان تهران/ باز هم مدیریت سفر رعایت نشد

سیاوش محبی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس استان تهران در خصوص اوضاع ترافیکی محورهای مواصلاتی هراز، فیروزکوه و امام رضا(ع) اظهار داشت: هم‌اینک آمد و شد در محور هراز سنگین و با حجم تردد بسیار بالا در جریان و به مرور و به آهستگی محور در حال تخلیه شدن است.

وی گفت: ترافیک در شهرهای عبوری محور هراز مانند پردیس، رودهن و جاجرود فوق‌سنگین و حجم ترافیک در این شهرها با پس‌زدگی خودروها همراه است.

محبی افزود: ترافیک در محور فیروزکوه نیز سنگین بوده و تردد خودروها با حجم و تراکم بالا در جریان است که امیدواریم با صبر و شکیبایی هم‌وطنان به مرور محور فیروزکوه مانند هراز تخلیه شود.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران با بیان اینکه محور امام رضا(ع) نیز مانند دو محور هراز و فیروزکوه با ترافیک سنگین روبه‌رو است، اظهار کرد: تعطیلات چند روز آتی باعث بروز ترافیک فوق‌سنگین در محورهای مواصلاتی استان تهران شده که پیش‌بینی می‌شود طی ساعات آینده از حجم این بار ترافیکی کاسته شود.

وی گفت: صبر، شکیبایی و آرامش رانندگان در صورت برخورد با ترافیک‌های مقطعی در محورها باعث نظم و انضباط ترافیکی می‌شود؛ در غیر این صورت ترافیک‌های سنگین و مقطعی به وجود می‌آید.

محبی ادامه داد: لازم است رانندگان با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی نظم و امنیت جاده را فراهم و سفر کوتاه‌تری را برای خود و دیگر هم‌وطنان رقم بزنند.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران با بیان اینکه مدیریت زمان سفر یکی از الزامات اولیه آغاز و پایان یک سفر است، اظهار داشت: متأسفانه تاکنون رعایت مدیریت سفر از سوی مسافران را شاهد نبودیم؛ اما باید این فرهنگ‌سازی صورت بگیرد تا دیگر شاهد این حجم بالای ورود خودروها به محورها نباشیم.

وی تصریح کرد: مسافران قبل و پس از پایان مسافرت با کسب اطلاع از وضعیت راه‌ها و در زمان‌هایی که کاهش بار ترافیکی بود اقدام به سفر و یا بازگشت کنند؛ زیرا در غیر این صورت فقط در ترافیک‌های سنگین، زمانی چند برابر زمان معمول را صرف می‌کنند.

محبی افزود: توصیه می‌شود مسافرانی که هم‌اکنون در محورها حضور دارند با رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی، پرهیز از عجله و شتاب، رعایت فاصله طولی مناسب و برای رسیدن به مقصد عجله نکنند.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران ادامه داد: رانندگان به ازای هر دو ساعت رانندگی، ۱۵ دقیقه را در توقفگاه‌های مجاز توقف و به استراحت بپردازند و پس از آن به ادامه مسیر دهند.

وی با بیان اینکه گره ترافیکی در محورها وجود ندارد، گفت: نیروهای راهور با آماده‌باش کامل و با آمادگی صد درصدی در محورها حضور دارند و در صورت بروز گره ترافیکی اقدام به بازگشایی محورها خواهند کرد.

انتهای پیام/ج/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *