توزیع روزانه ۴۰ هزار پرس غذا در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، سردار عبادالله عبداللهی اظهار کرد: بنا بر دستور مسؤولان امر و فرمانده کل سپاه از لحظات اولیه حادثه با حضور در منطقه ضمن تقسیم کار، به همه نیروهای مستقر خود در منطقه آماده‌باش دادیم.

وی افزود: در مرحله نخست که عمق زلزله زیاد بود، در بخش امداد و نجات کمک کردیم ولی اکنون با توجه به وضعیتی که در منطقه وجود دارد و تقسیم‌بندی که صورت گرفته، امدادرسانی به شهر را ارتش بر عهده دارد و روستاها بر عهده سپاه است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) خاطرنشان کرد: پراکندگی که در روستاها وجود دارد و صعب‌العبور بودن و عدم استحکام منازل، عمق زلزله را بسیار زیاد کرده است و با توجه به مشاهداتی که از نخستین روستا تا پایین‌ترین قسمت در منطقه سرپل‌ذهاب صورت گرفته، درصد تخریب از ۶۰ تا ۱۰۰ درصد است که می‌طلبد توان ویژه‌ای برای اسکان موقت مردم به‌کار گرفته شود و سپس بحث بازسازی و نوسازی منطقه را دنبال کنیم.

وی متذکر شد: وضعیتی که وجود دارد در مرحله اول خدمات‌رسانی است و همه خدمت کردند ولی حوزه زلزله به حدی است که باید بیشتر از این در میدان حضور داشته باشیم.

به گفته عبداللهی، با مراجعه به روستاها، تقاضای مردم برای چادر و پتو بود، بنابراین ۸۰ کیلومتر طول مسیر را بین مؤسسات میانی خود تقسیم کردیم تا هر کدام، صفر تا صد کار را اعم آواربرداری، تأمین آب، چادر، لوازم و پوشاک بر عهده بگیرند.  

وی عنوان کرد: روزانه ۴۰ هزار پرس غذا در حال پخت است و تقسیم می‌شود و همچنین دو دستگاه بالگرد برای این امر اختصاص یافته و از کرمانشاه پتو و چادر را منتقل و توزیع می‌کنیم.

انتهای پیام/ی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *